E mërkurë, 19 Janar, 2022
-1.5 C
Tirana

Etiketa

janë

Ja cilat janë 10 vendet më të shëndetshme në botë

1. Spanja Ka një shërbim shëndetësor të cilësisë së lartë, në sektorin privat dhe publik. Është në krye, edhe për shkak të dietës ushqimore mesdhetare. 2....

Ja cilat janë 10 dhuratat më të shtrenjta të bëra ndonjëherë

10. Roman Abramoviç i dhuroi të dashurës një skulpturë prej bronxi, një vepër arti të blerë në ankand për 120 milionë dollarë. 9. Pas suksesit...

Ja cilët janë 10 trenat më të shpejtë sot në botë

Trenat nuk mund të fluturojnë mbi oqeane si avionët. Por ata mund të ecin thuajse po aq shpejt sa edhe avionët e pasagjerëve. Ja...

Kush janë dy italianët e famshëm që votojnë sot në Shqipëri

Ditën e sotme në Shqipëri janë duke u mbajtur zgjedhjet lokale, ku opozita i ka bojkotuar, Presidenti Ilir Meta, ka anuluar ato dhe i...

“Biseda me Ramën”, Edy Reja flet për Shqipërinë: Kush janë “engjëjt e mi mbrojtës”

Në intervistën e gjatë dhënë për Gazzetta dello Sport, trajneri i Shqipërisë Edy Reja ka zbuluar Shqipërinë për lexuesit italianë, duke zbuluar edhe ndonjë...

Meta i përgjigjet Ramës: Dakord me kryeministrin, zgjedhjet nuk janë të politikanëve

Pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në një intervistë për “REL”, ku tha se demokracia nuk negociohet, ka ardhur edhe reagimi nga Presidenca. Zëdhënësi i...

“Trazirat janë të sigurta”, DW: Shqipëria në krizë të thellë demokratike

Përpjekjet e bëra nga Gjermania për afrim mes pozitës e opozitës shqiptare deri tani kanë qenë të pasuksesshme. Socialistët nuk lëvizin nga vendimi i...

Kryeson Rihanna, kush janë 5 femrat më të pasura në botën e muzikës

Rihanna është këngëtarja më e pasur në botë. Megjithëse i ka munguar tregut së fundmi me projekte të reja, Rihanna ka arritur që të...

S’ka më dyshime, fotoja që vërteton se Jonida dhe Romeo janë bashkë

Pas ndarjes nga bashkëshorti, u tha se këngëtarja Jonida Maliqi është në një lidhje dashurie me aktorin e humorit, Romeo Veshaj. Por, e pyetur lidhur...

13 të plagosur/ Ministria e Shëndetësisë: Ja nga se janë lënduar

Ministria e Shëndetësisë ka reaguar në lidhje me numrin e policëve dhe protestuesve të plagosur në protestë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, janë 13 të lënduar...

Të fundit

Kur Papa…dhe Erdogani flasin për vëllazëri…

Nga: Mentor Nazarko Vizita e djeshme e Presidentit Erdogan si gjithmonë nxiti polemika të shumta, disa të përsëritura. Ato fillojnë me reagimet fejsbukiane për datën...

Analiza e “Reuters”: NATO do të ketë rol dytësor nëse Rusia pushton Ukrainën

NATO-ja ka të ngjarë të përforcojë praninë e trupave të saj në Detin e Zi dhe Baltik, duke shmangur sulmet kibernetike nëse Rusia do...

Shtohet tensionet/”S’do haj nga dora jote”, agravon debati mes Ilirit e Monikës

Për shkak të mungesës së higjenës, banorët e shtëpisë së “Big Brother VIP” janë dënuar mëngjesin e sotëm. Ata duhet të lajnë me dorë...

Çfarë e bëri Napoleon Bonapartin aq të suksesshëm?

Historia e Napoleon Bonapartit është e pabesueshme. I lindur në një familje modeste fisnikësh në ishullin e Korsikës, ai i ngjiti shpejt shkallët e...

Aksidentohet autobusi me 29 pasagjerë shqiptarë në Bullgari

Një autobus me 29 pasagjerë nga Kosova, është aksidentuar në qytetin e Kyustendilit. Mediat bullgare raportojnë se aksidenti ka ndodhur rreth orës 04:30, kur...