E shtunë, 30 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

internet

Nuk është për t’u mburrur! Ja për çfarë e përdorim më shumë internetin

Interneti në Ballkanin Perëndimor përdoret gjerësisht për qëllime komunikimi veçanërisht duke përdorur mediat sociale! Ky është rezultati i sondazhit vjetor “Barometri i Ballkanit” 2020, që...

Vështirësitë e arsimimit në internet

Për të frenuar përhapjen e koronavirusit, Shtetet e Bashkuara kanë mbyllur pjesën dërrmuese të shkollave deri në shtator, kur edhe fillon viti i ardhshëm...

Shtetrrethimi/ Çfarë kërkojnë më shumë në internet shqiptarët

Kur po bëhet gati një muaj që ka nisur kufizimi i lëvizjeve dhe shqiptarët janë vendosur në karantinë të detyruar brenda shtëpive të tyre,...

Një “hile” për të pasur internet më të shpejtë në shtëpi

Për shkak të situatës së krijuar nga koronavirusi në mbarë botën, shumë njerëz punojnë nga shtëpitë, dhe sigurisht interneti është një nga faktorët që...

Jo, ky nuk është fundi i botës

Nga Mark O’Connell “The New York Times” Disa vite më parë, nga nevoja për të zbutur dhe mbajtur nën kontroll ankthet e mia mbi ndryshimin...

Internet falas për të gjithë? Rama zbulon vendimin e marrë

Kryeministri Rama, në daljen e radhës lidhur me informimin për koronavirusin, tha se askush nuk duhet të bëhet shkelës për të tërhequr edhe të...

Të punësuarit në shtet shpenzojnë internetin për të parë filma e dëgjuar muzikë

Të punësuarit në shtet bëjnë pesë muaj në vit pushime, ndërsa kohën e punës në zyrë e përdorin masivisht për të lundruar në internet....

Pse e përdorin shqiptarët internetin në raport me evropianët

  Në Shqipëri 68.6% e individëve të moshës 16-74 vjeç deklaruan se ishin përdorues të internetit (të paktën në tre muajt e fundit). Sipas Eurostat,...

Do shiste në internet Zelandën e Re, ndalohet kur oferta arriti në 3.000 dollarë

Mes Australisë dhe Zelandës së Re, ka një rivalitet të vazhdueshëm. Por në vitin 2006, një australian iu afrua sigurimit të një fitoreje të...

Shqiptarët konsumojnë mesatarisht në muaj 184 minuta, 31 SMS dhe 3.4 GB internet

Rreth 2 milionë shqiptarë përdorin internetin nëpërmjet celularit. Si po zhvendoset konsumi tradicional i thirrjeve dhe sms drejt broadband-it që u rrit me 23.2%...

Të fundit

Video/ Prototipi i anijes kozmike “Space X” shpërthen gjatë lëshimit

Prototipi i një anije të re kozmike të “Space X” ka shpërthyer gjatë fazës së testimit. Kompania e Elon Musk përshpejtoi kohën e lëshimit të...

Banka Botërore: Pandemia rrit me 8 % varfërinë në Shqipëri

Pandemia do të varfërojë edhe më shumë shqiptarët. Në skenarin më të mirë rezulton se rreth 100 mijë qytetarë dhe në rastin më të...

Tiranë/ Abuzonin me një të mitur, arrestohen 4 persona

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 4 shtetas, për marrëdhënie seksuale me dhunë me të mitur. Specialistët për Hetimin e Krimit pas informacionit të...

Gjendet trupi i 35-vjeçarit që u mbyt në lumin Buna

Trupi i pajetë i marokenit që u mbyt ditën e djeshme në lumin Buna është gjetur sot nga polumbarët. Pas disa orë kërkimesh, ata bënë...

Aksident i rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ndërron jetë 1 person

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në aksin Levan-Tepelenë, ka ndërruar jetë një person. Raportohet se aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Kafaraj. Mësohet...
WhatsApp KONTAKTO TT