E martë, 22 Qershor, 2021
35.5 C
Tirana

Etiketa

integrimi

Negociatat/ Dendias: Asnjë lëshim Shqipërisë, të respektojë pakicat greke

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias deklaroi se nuk do të ketë asnjë lëshim për Shqipërinë, në lidhje me procesin e hapjes së...

Dokumenti: Njerëzit në Ballkan të zhgënjyer me procesin e zgjerimit në BE

Në një dokument të brendshëm të Bashkimit Evropian të parë nga Zëri i Amerikës, thuhet se njerëzit në vendet e Ballkanit Perëndimor po përjetojnë...

Rama: BE e vetmja rrugë për Shqipërinë, reformat janë për brezat e ardhshëm

Kryeministri Edi Rama është sot i pranishëm në Itali, ku mori pjesë në konferencën online me temë "Europa një botë që po ndryshon". Rama foli...

Heiko Maas: Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut do të trajtohen si çështje paketë

Ministri i jashtëm gjerman, Heiko Maas ka zhvilluar një takim me ministrin e jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani. Gjatë këtij takimi, Maas ka...

Integrimi/ Rama të hënën në Bruksel, takime me zyrtarë të lartë të BE-së

Kryeminstri Edi Rama do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Bruksel ditën e hënë. I shoqëruar nga delegacioni shqiptar, Rama do të marrë pjesë...

Basha: Për 8 vite Shqipëria në vend numëro për integrimin

Kryetari i Partisë, Lulzim Basha ka folur pas vizitës në Slloveni e Kroaci dhe takimeve që pati me kryeministrat e këtyre dy vendeve, teksa...

Basha: Vendi ka nevojë për një Kushtetutë të re

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi një bashkëbisedim me sot me përfaqësues të shoqërisë civile, ku në fikus të diskutimit ishte vizioni për...

BE heq nga agjenda integrimin e Shqipërise dhe Maqedonisë

Kuadri negociues me Shqiperinë dhe Maqedoninë e Veriut është hequr nga agjenda e ambasadorëve të Bashkimit Europian, për shkak të mungesës së dakordësisë së...

“Italia është pranë nesh”, Rama në krah të ministrit Di Maio

Kryeministri Rama ka pritur në një takim Ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio. Në konferencën për mediat, kreu i qeverisë shqiptare tha...

”Integrimi dhe plani ekonomik”, Presidentja e KE bisedë telefonike me Ramën

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryeministrin, Edi Rama. Leyen informoi se gjatë kësaj bised u diskutua...

Të fundit

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi kalon në ekipin e parë tek Shalke 04

Talenti nga Kosova Blendi Idrizi nënshkroi kontratën e tij të parë si profesionist me “mbretërorët” gjermanë të Shalke 04-ës. 23-vjeçari u bashkua me skuadrën...

Vodhi 5,5 milionë lekë, SHÇBA pezullon nga detyra nënkomisarin e policisë

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA), ka pezulluar një punonjës policie, pasi është i dyshuar për vjedhje, duke shpërdoruar detyrën. Sipas hetimeve disa...

Lajmet e fundit nga futbolli italian, Inter, Milan, Juventus…

Lajmet e fundit nga futbolli italian: Inter: Hakan Calhanoglu, pas ekzaminimeve mjekësore dhe pas një pushimi të shkurtër për drekë, arriti në selinë e...

Itali/ Krijohet molekula që kuron sëmundjen e Parkinsonit

Një molekulë që shkon direkt në tru për të shuar simptomat e sëmundjes Parkinson. Kjo  është ajo që studiuesit e Universitetit Shtetëror të Milanos...

Kinematografi/ Nëse po kërkoni aksion në ekran, Tirana Today sjell rekomandimin

Titulli: “Wrath of Man” Zhanri: Aksion, Thriller, Krim Viti: 7 maj 2021 Kohëzgjatja: 1 orë e 59 minuta Regjia: Guy Ritchie Aktorët: Jason Statham, Holt McCallany, Josh Hartnett Një nga...