E shtunë, 6 Qershor, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

hetuar

Paketa Anti-KÇK/ Qytetarët: Politikanëve i ka mbetur të kapin veten dhe të varen

Nga Anxhela Ferra Gjatë përfundimit të vitit 2019-të, kryeministri Edi Rama prezantoi paketën Anti-KÇK. Me këtë projektligj, të ashtuquajtur anti “Kap çfarë të Kapim”, qeveria...

Basha flet me emra: Pa hetuar këta, s’ka drejtësi!

Kreu i PD-së Lulzim Basha, pas mbledhjes së grupit parlamentar është shprehur se, nuk do këtë  drejtësi, nëse nuk shkon para drejtësisë, Saimir Tahiri,...

Berisha: Adriatik Llalla ka hetuar ambasadorin Lu për korrupsion

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi sonte se Adriatik Llalla e ka akuzuar për korrupsion ambasadorin amerikan, Donald Lu. Në një ontervistë për Abc Neës përballë...

Balla nxjerr emrat e njohur: Si mbyllet dosja “CEZ” pa u hetuar këta 9 persona?

Kreu i Grupit të PS-së Taulant Balla në një dalje për media është shprehur se çështja CEZ nuk mund të mbyllet. Sekretari i Përgjithshëm i...

Të fundit

Shënohet një tjetër viktimë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se një tjetër person ka ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit në Shqipëri. Bëhet fjalë për një 85-vjeçare e...

Një tërmet i fuqishëm godet Turqinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Sipas Anadoly Agency, tërmeti ishte me magnitudë 5 ballë dhe u regjistrua në 7...

Kryeministër shqiptar në Maqedoninë e Veriut? Zaev shfaqet i pakënaqur

Partia BDI në Maqedoninë e Veriut ka shprehur hapur qëllimin, për të vendosur për herë të parë në krye të qeverisë një kryeministër shqiptar. Kryetari...

“Të implementohet pa humbur kohë”/ Kryemadhi reagon për marrëveshjen

Pas arritjes së marrëveshjes mes palëve për Reformën Zgjedhore, ka ardhur edhe reagimi i kryetares së LSI-së, Monika Kryemadhi. Përmes një postimi në Facebook, Kryemadhi...

Rudina Hajdari: Mora garanci nga ambasadorët edhe për lista të hapura

Deputetja Rudina Hajdari shprehet e shqetësuar në lidhje me mosndryshimin e sistemit zgjedhor për të shkuar drejt listave të hapura. Në fjalën e saj pas...
WhatsApp KONTAKTO TT