E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

hetim

Basha: Mjekët aspak përgjegjësi për fshehjen e viktimave, prokuroria të hetojë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi një takim me disa mjekë dhe specialistë të shëndetësisë, për të diskutuar situatën e rëndë që po...

Viktimat nga Covid, Meta: Prokuroria të hetojë, të shkundë institucionet

Presidenti i Republikës, Ilir Meta komentoi deklaratën e kreut të PD, Lulzim Basha, i cili akuzoi qeverinë se ka fshehur numrin e viktimave nga...

Bardhi publikon videon: SPAK-u e ka të thjeshtë hetimin për inceneratorët

Inceneratorët janë kthyer në debatin kryesor mes partive politike në prag të zgjedhjeve të 25 prillit. Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi thotë se...

Veliaj: SPAK të hetojë Bashën, PD është kthyer në një bandë që vë gjoba

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i kërkon SPAK-ut dhe prokurorisë që të hetojnë kreun e PD, Lulzim Basha dhe kunatin e tij...

Pandemia, Basha: Rama dhe Manastirliu asnjë masë konkrete, prokuroria të nisë hetimet

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka akuzuar sërish kryeministrin Edi Rama, për keqmenaxhim të situatës së Covid-19 në vend. Gjatë bashkëbisedimit me gazetarët, Basha...

Zotohet Basha: SPAK do detyrohet të hetojë aferën 24 mln euro për inceneratorin e Fierit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar takime me biznese në Lushnje. Basha ka dëgjuar problematikën e tyre në këto kohë krize si dhe...

Shembja e Teatrit Kombëtar, SPAK nis marrjen në pyetje

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit (SPAK) ka nisur marrjen në pyetje te personave në lidhje me hetimin për shembjen e Teatrit Kombetar. 6 kallëzimet e...

Helmimi i Navalny/ Kombet e Bashkuara kërkojnë hetim të pavarur nga Rusia

Zyrtarja e lartë për të drejta të njeriut e Kombeve të Bashkuara, Michelle Bachelet, i ka bërë thirrje Rusisë që që të bashkëpunojë në...

Hetimi për Bylis-Tirana/ Presidentët e dy klubeve, dëshmi në komisionin e etikës

Hetimi për ndeshjen Bylis-Tirana ka nisur zyrtarisht. Një pjesë e rëndësishme e vlerësimit të integritetit të takimit të luajtur më 2 korrik, do të bëhet...

Dëshmitë/ Si u mbyll dosja e kryebashkiakut të Gramshit për vjedhje

Të dhëna të reja të vijim të dosjes së kryetarit të Bashkisë Gramsh, Klodian Taçe, kanë dalë në dritë, lidhur me akuzat për vjedhje...

Të fundit

Haradinaj: Thaçi dhe Veseli do zyrtarizonin kandidaturën time për President

Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj tha se kur nuk kishte dalë akoma aktakuza, i kishte prezantuar Hashim Thaçit dhe Kadri...

Pa garë dhe rivalë, Kryemadhi komenton zgjedhjet në LSI

Monika Kryemadhi fitoi mandatin e saj të dytë në krye të LSI. Ajo ishte e vetmja që kandidoi dhe e pyetur nëse kjo ishte një...

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Maqedonia e V. regjistron 15 viktima dhe 1,039 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të hënën 15 viktima, 1,039 persona të infektuar dhe 998 të shëruar me Covid-19. Të dhënat e publikuara nga Instituti...

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...