E mërkurë, 28 Tetor, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

haradinaj

Haradinaj: Spektakël dashakeq me dosjet e Speciales, kjo nuk e ndihmon Kosovën

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka shprehur shqetësim lidhur me zhvillimet e fundit me dosjet e Gjykatës Speciale duke thënë...

Pas kërcënimeve se do të largohej nga qeveria, Haradinaj uron marrëveshjen Kosovë-Serbi

Ramush Haradinaj ka uruar marrëveshjen Kosovë- Serbi në SHBA. Ai shprehet se pika për Liqenin e Ujmanit është reflektuar në marrëveshjen e nënshkruar. Haradinaj...

Haradinaj paralajmëron largimin nga qeveria: Të hiqet nga marrëveshja liqeni i Ujmanit

Kreu i AAK-së në Kosovë, Ramush Haradinaj, shprehet se partia e tij ka besim në marrëveshjen e ndërmjetësuar nga SHBA-të, por se nuk pajtohet...

“Nuk do të ketë njohje”, Haradinaj tregon se çfarë do të bisedohet në Uashington

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka folur rreth asaj që pritet të bisedohet në takimin Kosovë-Serbi, në Uashington më 4 shtator. Në një intervistë për...

“Bisedë miqësore”, Kryemadhi takohet me Haradinajn dhe bashkëshorten e tij

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është takuar me ish-kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinajn dhe bashkëshorten e tij, Anitën. Siç shihet në foton e bërë publike...

Haradinaj sqaron pse synon postin e presidentit të Kosovës

Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shprehet kandidimi i tij për president është ofertë për të mbetur edhe më tutje në qeveri. Në një intervistë për...

Hyrja e forcave serbe në Kosovë/ Hoti “thumbon” Haradinajn

Mediat në Kosovë ditën e djeshme raportuan për hyrjen e forcave serbe në fshatin Karaçevë të Komunës së Kamenicës. Ish-kryeministri Ramush Haradinaj shkoi në fshatin...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Haradinaj: Nuk i besoj LDK-së

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi se partia e tij është lënë në terr nga LDK-ja dhe se ai nuk i beson asaj në lidhje me...

Rama tërhoqi padinë ndaj Haradinajt, Berisha zbulon prapaskenat

Në mes të muajit janar, Gjykata Themelore në Prishtinë ka konfirmuar se kryeministri Rama ka dorëzuar padi kundër Ramush Haradinaj. Kreu i qeverisë Edi...

ZYRTARE/ Rama tërheq padinë ndaj Ramush Haradinaj

Kryeministri Rama ka konfirmuar se do të tërheqë padinë ndaj Ramush Haradinajt. Në një konferencë për media, kreu i qeverisë shtoi se Haradinaj ka...

Të fundit

Champions/ Reali shpëton në fund, Liverpuli dhe Siti nuk falin

Plot 20 gola të shënuara në 6 sfidat e mbrëmjes së sotme të Champions League. Reali i Madridit i ka shpëtuar humbjes turpëruese ndaj Mynshenglabahut,...

Shefi i anti-terrorit: Kemi identifikuar dhe 4 familje për t’i kthyer nga Siria

Shefi i antiterrorit Gledis Nano, i cili ka qenë i përfshirë në misionin e rikthimit të qytetarëve shqiptarë nga kampi Al- Hawl ka treguar...

Shqiptarët në Siri, gazetari: Përmendja e Eva Dumanit rrezikon jetën e saj

Gazetari Taulant Kopliku në një lidhje me skype në 'Open' tha se çdo emër që përmendet në emisione apo media vë në rrezik jetën...

Tragjedi në kanalin e La Manche/ Fundoset varka me emigrantë

Katër persona, ku mes tyre edhe dy fëmijë kanë humbur jetën në një tragjedi në kanalin detar mes Francës dhe Britanisë. Varka me emigrant i...

Ish-Drejtoresha e Tatimeve, tregon aferën e kompanive me uzinën e Ballshit

Uzina e përpunimit të naftës në Ballsh është e mbyllur prej dy vitesh dhe punonjësit nuk kanë marrë pagat e prapambetura. Ata janë futur në...