E enjte, 21 Tetor, 2021
16.5 C
Tirana

Etiketa

Grenell

Angela Merkel dhe evolucioni tragjik i aleancës së Evropës Perëndimore

Nga Richard Grenell  "Fox News" Angela Merkel ka qenë Kancelare e Gjermanisë për 16 vjet. Të enjten ajo vizitoi Shtëpinë e Bardhë për herë të...

Liqeni i Ujmanit do të quhet “Liqeni Trump”

I dërguari special i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, bën me dije se dy vendet kanë rënë dakord që Liqeni i Ujmanit,...

Grenell: Donald dhe Ivanka Trump do të vizitojnë Serbinë

Delegacioni amerikan është duke qëndruar sot në Serbi, pas vizitës së djeshme në Kosovë. Bëhet me dije se ata kanë mbajtur një takim me presidentin...

Kosovë/ Premtohen 100 milionë dollarë investime

Richard Grenell, emisari special i presidentit Donald Trump, ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin e Kosovës, Avdullah Hoti. Pas takimit, Grenell ka dalë në...

“Je gjithnjë kundër SHBA!”, pas deklaratës së Kurtit reagon ashpër Grenell

Richard Grenell i është përgjigjur Albin Kurtit, pas deklaratës së tij se nëse rikthehet në pushtet, nuk do ta respektojë marrëveshjen e 4 shtatorit...

Grenell jep lajmin e mirë: Kosova dhe Serbia do të jenë prioritet i Trump

Richard Grenell, ka deklaruar se administrata Trump do të vazhdojë t’i ketë Kosovën dhe Serbinë si prioritet kryesor. I dërguari i SHBA-së për dialogun...

Kosova pa viza në Amerikë? Përgjigjet Grenell

Richard Grenell ka mohuar deklaratën e ministrit të Drejtësisë së Kosovës Selim Selimi, i cili tha se kishte marrë premtimin që Amerika do të...

Eksperti amerikan për Ballkanin: Grenell hoqi dorë nga njohja e Kosovës

Eksperti amerikan për Ballkanin, Edward P. Joseph për Deutsche Wellen shprehet kritik ndaj qasjes aktuale amerikane të konfliktit Kosovë-Serbi të fokusuar tek ekonomia dhe...

Gjermania vërteton helmimin e kryeopozitarit rus, Grenell nis “sulmet” ndaj Merkel

Richard Grenell, i dërguari Special i Presidentit Trump për dialogun Kosovë- Serbi, ka reaguar kundër kancelares Angela Merkel. Ai është shprehur në Twitter lidhur me...

​Grenell: Nëse Kosova e Serbia duan dollarët amerikanë, atëherë duhet…

Richard Grenell, deklaroi sonte se “në tryezë” në Uashington të enjten do të jenë vetëm cështjet ekonomike, por ai nuk përjashtoi mundësinë që çështje...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...