E hënë, 29 Nëntor, 2021
10.5 C
Tirana

Grenell jep lajmin e mirë: Kosova dhe Serbia do të jenë prioritet i Trump

Richard Grenell, ka deklaruar se administrata Trump do të vazhdojë t’i ketë Kosovën dhe Serbinë si prioritet kryesor. I dërguari i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, shkruan me anë të një postimi në rrjetet sociale se ish-zëdhënësi i Bill Clintonit, Joe Lockhart “është i inatosur që Kosova dhe Serbia kanë arritur një marrëveshje dhe ecjen përpara për normalizimin ekonomik”.

“Ai dëshiron konflikt të vazhdueshëm”, ka shkruar Grenell.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...