E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Grenell

Fushata kundër Kosovës/Daçiç i përgjigjet të dërguarit të Trump: Nuk do ndalojmë

Ministri i Jashtëm serb, Iviça Daçiç ka reaguar pas deklaratave të së dërguarit të Posaçëm të SHBA, Richard Grenell. Në vizitën e djeshme në Kosovë...

I dërguari i presidentit Trump takon Kurtin, mesazh për taksën 100%

Albin Kurti ka pritur sot të dërguarin e posaçëm të presidentit Trump për dialogun Prishtinë-Beograd ambasadorin Richard Grenell. Pas përfundimit të takimit, ambasadori ka folur...

Dialogu/ Vuçiç në gjendje “shoku” pas takimit me të dërguarin e Trump

Këshilltarja për media e presidentit të Serbisë, Suzana Vasiljeviç, ka dhënë detaje rreth takimit që Aleksander Vuçiç ka pasur me emisarin e Trump për...

“Trump porosi të rënda për Serbinë”, ja çfarë shkruajnë mediat serbe

Pas takimit të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç me të dërguarin special të presidentit amerikan, Richard Grenell. Sipas tyre, Vuçiç ka marrë shumë porosi të rënda...

Emërimi i Richard Grenellit si i dërguari special i SHBA-së për Serbinë dhe Kosovën – komplikim për dialogun?

Emërimi i ambasadorit të SHBA-së në Gjermani si i ngarkuar special për Ballkanin dëshmon se SHBA vazhdojnë të jenë të interesuara për zgjidhjen e...

Vuçiç: Emërimi i Grenell, lajm befasues

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, deklaroi se për të është befasues lajmi i emërimit të Richard Grenell, si i dërguar i presidentit amerikan, Donald...

Të fundit

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...