E mërkurë, 27 Maj, 2020
23 C
Tirana

Etiketa

gjyqtaret

Tre gjyqtarët që do gjykojnë çështjen e Tahirit (Emrat)

Gjykata e Apelit ka hedhur sot shortin për tre gjyqtarët që do gjykojnë ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Sipas shortit të hedhur sot, gjyqtarët...

“E di që më doni në burg”, Rama flet për vettingun ndaj politikanëve

Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar nga foltorja e Kuvendit gjyqtarët dhe prokurorët e korruptuar se nuk do t’i shpëtojnë burgut. Ai tha se te gjithë...

Nga “Gjenerali” tek “Tori i Xhihanes”/ Gjyqtarët që po lirojnë krerët e bandave

Duke shfrytëzuar disa hapësira në legjislacionin penal, lojëra procedurale si dhe ditët që u kanë mbetur para se të japin llogari përballë organeve të...

Kush është gruaja e ‘hekurt’ e ONM që rrëzoi ‘kokat’ e drejtësisë shqiptare

Mia Roessingh-Bakels, gjyqtare penaliste në seksionin penal të Gjykatës së Apelit në Arnhem të Holandës, është prej dy vitesh pjesë e Operacionit Ndërkombëtar që...

SPAK pushon hetimet për 3 gjyqtarët e dosjes së Dritan Dajtit, arsyeja

Është pushuar hetimi për 3 gjyqtarët që pranuan gjykim të shkurtuar për dosjen e Dritan Dajtit. SPAK pushoi çështjen, pasi sipas tyre nuk ka...

Nuk kaluan vettingun, 5 gjyqtarë kërkojnë rrogën dhe pensionin e zyrtarit

Pesë gjyqtarë të shkarkuar dhe dorëhequr nga sistemi i drejtësisë kanë paraqitur një kërkesë pranë Këshillit të Lartë Gjyqësor. Mësohet se gjyqtarët kanë kërkuar nga...

Ballanca tregon sa vite do duhen për të parë rezultatet e Reformës në Drejtësi

Avokatja e Popullit Erinda Ballanca e konsideron sistemin në drejtësi të “paralizuar”, edhe pse kanë kaluar tre vite nga miratimi i paketës së ndryshimeve....

Panë ‘El Classico’-n me paratë e biznesmenit, jepet dënimi për 3 gjyqtarët

Gjykata e Krimeve të Rënda ka caktuar masën e dënimit për 3 gjyqtarët e Apelit të Durrësit, Kliton Spahiu, Petraq Dhimitri dhe Petrit Çeno....

“Toyota Yaris”/ Pas shkresës së kundraligjshme ndaj prokurorëve, reagon Donika Prela

Ka ardhur edhe reagimi i drejtueses së Prokurorisë për Krimet e Rënda, Donika Prela, pas publikimit të shkresës përmes së cilës, ajo udhëzonte prokurorët...

Ja çfarë thotë Rama, pak para vendimit për Tahirin

Teksa ende mbetemi në pritje për vendimin ndaj Tahirit, kryeministri Rama ka përcjellë një reagim jashtë kësaj teme për të cilën është diskutuar gjatë...

Të fundit

Kursi i këmbimit/ Paundi fiton 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane është forcuar në krahasim me një ditë më parë duke u blerë sot me 123.6 lekë dhe duke u shitur me 124.3 lekë, sipas kursit...

Meta vlerëson me dekoratë Heroin e Popullit, Vasil Laçi

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot Heroin e Popullit, Vasil Laçi (pas vdekjes) me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar”. Motivacioni i dekorimit ishte: “Atdhetarit antifashist, që...

Kryemadhi takon ambasadorin e Britanisë, ja për çfarë diskutuan

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar sot një takim me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ata kanë diskutuar lidhur me...

Protokolli shëndetësor/ FSHF takim me delegatët e ndeshjeve: Asnjë tolerancë ndaj klubeve

FSHF ka zhvilluar sot një mbledhje me delegatët e ndeshjeve në lidhje me protokollin e masave që lojtarët dhe jo vetëm duhet të zbatojnë. Sekretari...

Përdorej te pacientët me koronavirus, Franca ndalon përdorimin e hidroksiklorinës

Franca nuk do të lejojë më përdorimin e hidroksiklorinës si ilaç për trajtimin e koronavirusit. Qeveria franceze mori këtë vendim, pasi OBSH pezulloi këtë javë...
WhatsApp KONTAKTO TT