E diel, 31 Maj, 2020
18 C
Tirana

Etiketa

Gjykata e Apelit

Seanca për Saimir Tahirin më 9 prill, pa publik dhe media

Gjykata e Apelit ka caktuar datën 9 prill, për seancën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Bashkë me Tahirin, seanca do të jetë dhe...

Tre gjyqtarët që do gjykojnë çështjen e Tahirit (Emrat)

Gjykata e Apelit ka hedhur sot shortin për tre gjyqtarët që do gjykojnë ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Sipas shortit të hedhur sot, gjyqtarët...

Kërcënimi i ish-gjyqtares së procesit “Shullazi”/ Dëshmia e bashkëshortit

“Isha në lokalin e lagjes bashkë me një mikun tim. Një moment dola të pija një cigare të dera e jashtme. Aty pranë kaloi...

3 vite burg për 23-vjeçarin që grabiti lekët e ahengut në shtëpinë e hallës

Tre vite burg ka caktuar Gjykata e Apelit ndaj shtetasit Ergest Malaj, 23 vjeçari që u arrestua dy vite më parë pasi grabiti 10...

Anëtar i trupës që po gjykon Shullazin, KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin

Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit të Durrësit, Arben Vrioni. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi ta shkarkonte pasi rezultoi se ai kishte probleme...

Sulmoi turistët spanjollë, Gjykata e Apelit vendos për Mihal Kokëdhima

Gjykata e Apelit në Vlorë ka lënë në burg Mihal Kokëdhimën, i cili dhunoi turistët spanjollë që po drekonin në restorantin e tij “Panorma”...

U përjashtua nga gara, Donika Prela i drejtohet me një kërkesë KLP-së

Pas përjashtimit nga gara për përfaqësuese e prokurorëve në Këshillin e Lartë të Prokurorisë, prokurorja e Krimeve të Rënda, Donika Prela, i bën një...

Apeli rrëzon ankimimin e Tatimeve, shpall të pafajshëm biznesmenin Rezart Taçi

Biznesmeni Rezart Taçi është shpallur i pafajshëm ditën e sotme nga Gjykata e Apelit, për akuzat ndaj fshehjes së të ardhurave dhe mospagim taksash. Gjykata...

Gjykata e Apelit merr vendimin për kryeprokuroren Janeva, mbetet në paraburgim

Gjykata e Apelit në Shkup vendosi që ish- kryeprokurorja speciale Katica Janeva të mbetet në paraburgim. Ky vendim u dha, pasi Gjykata pohon se...

U arrestua pas vdekjes së dy punëtorëve, Gjykata liron biznesmenin Petrit Syla

Gjykata e Apelit ka liruar ditën e sotme administratorin e ‘Skela Syla’, Petrit Syla. Vendimi është marrë nga trupa gjykuese e përbërë nga Artur...

Të fundit

Publikohet fotoja/ Kush është 65-vjeçari që abuzoi me 15-vjeçaren

Së fundmi është bërë publike fotoja e 65-vjeçarit i cili abuzoi seksualisht me një 15-vjeçare. Ai quhet Abaz Doku dhe sikurse është raportuar më herët,...

Greqia hap fluturimet më 15 Qershor, kushti që vendos për disa zona

Duke nisur nga 15 Qershori, Greqia do të hapë fluturimet ndërkombëtare në aeroportin e Athinës dhe të Selanikut. Mirëpo ka një kusht! Sipas Agjencisë Europiane të...

Thaçi: Kurti po e cenon partneritetin me SHBA-në dhe BE-në

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka kundërshtuar vendimin e qeverisë në detyrë të Kosovës për të zgjeruar masat e reciprocitetit me Serbinë. "Me vendimin për...

Çfarë po ndodh? Shtyhet mbledhja e Këshillit Politik

Mbledhja e Këshillit Politik të Reformës Zgjedhore e parashikuar për në orën 17:00, është shtyrë për në orën 19:00. Raportohet se kjo shtyrje ka ardhur...

Bardhi: Vendi në krizë, Rama udhëton me avionin e Air Albania-s në Paris

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një postim në rrjetin social Facebook shprehet se kryeministri Edi Rama “duke shfrytëzuar avionin e...
WhatsApp KONTAKTO TT