E premte, 30 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

george floyd

I frikësuar dhe duke qarë, publikohen pamje të reja nga rasti i George Floyd

Daily Mail ka publikuar së fundmi pamje të reja të rastit të George Floyd, i cili ndërroi jetë në duart e policisë. Në video shihet...

Vijojnë protestat në SHBA

Protestuesit që kërkojnë t'i japin fund padrejtësisë racore pas vdekjes së një burri afrikano-amerikan ndërsa ishte ndaluar nga policia, do të dalin në rrugët...

Vëllai i George Floyd: Ndalojeni dhimbjen e afrikano-amerikanëve

Një nga vëllezërit e afrikano-amerikanit George Floyd, i cili ka vdekur gjatë arrestimit nga policia në Mineapolis të Shteteve të Bashkuara, kërkoi nga Kongresi...

George Floyd dhe efektivi i policisë njiheshin, dalin detaje të tjera në dritë

Detaje të tjera dalin në dritë lidhur me vdekjen e afro-amerikanit, George Floyd, në SHBA, në duart e policisë. David Pinney ka deklaruar se kishte...

Biden: Mendoj se Floyd do ta ndryshojë botën

Kandidati demokrat për President të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka thënë se i ndjeri George Floyd “do ta ndryshojë botën”. Pas një takimi privat...

Humbi jetën në duart e policisë, varroset sot George Floyd

Afro-amerikani George Floyd, i cili vdiq në duart e policisë do të varroset sot në Houston, të Shteteve të Bashkuara. Sipas mediave të huaja, 46-vjeçari...

Demokratët ulen në gjunjë për 8 minuta e 46 sekonda në nderim të George Floyd

Demokratët e Dhomës së Përfaqësuesve dhe ata të Senatit, kanë prezantuar një projektligj për të rishqyrtuar kontrollin e policisë në Shtetet e Bashkuara, vetëm...

Ministri i Jashtëm francez dënon rrahjen e gazetarëve dhe protestuesve në SHBA

Ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves Le Drian ka reaguar lidhur me dhunën e ushtruar ndaj protestuesve dhe gazetarëve në demonstratat e organizuara në...

SHBA/ U vra nga policia, George Floyd ishte i infektuar me koronavirus

SHBA vijon të përballet me protesta të shumta e të ashpra që pas vrasjes nga policia të 46-vjeçarit George Floyd. Autopsia vërtetoi se Floyd vdiq...

Rasti i George Floyd/ Papa Françesku: Nuk duhet të mbyllim sytë ndaj racizmit

Papa Françesku ka reaguar në lidhje me protestat që po zhvillohen në SHBA, për vdekjen e afro-amerikanit, George Floyd. Ai e ka quajtur tragjike vdekjen...

Të fundit

Tërmeti në Turqi, 4 viktima dhe 120 të plagosur

4 viktima dhe 120 të plagosur është aktualisht bilanci tragjik si pasojë e tërmetit të fortë në Turqi. Fatmirësisht 5 persona janë nxjerrë të...

Tërmeti/ Ambasada shqiptare, qytetarëve: Transferohuni në një zonë të sigurt

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6 ballë goditi Turqinë mesditën e sotme. Lëkundjet kanë qenë tepër të forta, në një thellësi prej 10 kilometrash...

“Priten pasgoditje në 48 orët e ardhshme”, sizmiologu grek paralajmëron banorët

Pas tërmetit të fortë 6.6 ballë në Turqi, priten edhe paslëkundje të tjera. Kjo është paralajmëruar nga sizmiologu i njohur grek, Vassilis Papazachos. Ai...

Ç’duhet të dini mbi Kolegjin Zgjedhor, që zgjedh presidentin e SHBA-së

Deri më tani, shumica e kandidatëve presidencialë që kanë fituar votën e Kolegjit Zgjedhor, kanë fituar dhe presidencën. Por pse u vendos një sistem...

Meta: Thellësisht i tronditur nga tërmeti që goditi Greqinë dhe Turqinë

Presidenti Meta, ka reaguar me anë të një mesazhi për situatën e vështirë që po përjeton Turqia pas tërmetit shkatërrimtar 6.6 ballë. Meta shprehet...