E hënë, 14 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

gabime

Humbja e zgjedhjeve/ Shehaj tregon tre gabimet që bëri Basha

Kandidati për kryetar i Partisë Demokratike, Agron Shehaj deklaroi se kryedemokrati Lulzim Basha, bëri tre gabime që i sollën kësaj force politike humbjen e...

“Inxhineri” 89-vjeçar zbulon gabimet e rindërtimit të banesave

Një “inxhinier” 89-vjeçar ka zbuluar gabimet e rindërtimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit 2019. Në redaksinë e emisionit investigativ “Fiks...

Provimi i Letërsisë/ Ministria e Arsimit: Gabimet në tekst ishin të qëllimshme

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka reaguar lidhur me protestat e maturantëve lidhur me provimin e Gjuhës dhe Letërsisë. QSHA ka mbajtur një takim ku ishin...

“Kisha 20 vite që s’qaja”, Brad Pitt flet për gabimet që ka bërë në të kaluarën

Aktori i famshëm amerikan Brad Pitt së fundmi ka realizuar një intervistë duke folur për gabimet që ka bërë në të kaluarën. Ai ka pohuar...

Klaus Iohannis fiton zgjedhjet në Rumani: Mësova nga gabimet e mandatit të parë

Atmosferë e zymtë në selinë e partisë socialdemokrate, PSD, ku kandidatja Viorica Dancila humbi. Të trishtuar shoqet e shokët e partisë shikojnë nga kamerat,...

Strakosha bën gabime, De Biasi sulmon kritikët: Shikoni Donnarummën

Kur bëhet fjalë për tu dalë në mbrojtje ish-futbollistët e tij, Gianni de Biasi është gjithmonë i gatshëm. Këtë e ka bërë edhe me...

Hysaj kritikon arbitrat: Ato gabime në ndeshjen Inter-Juve na bënë…

Napoli këtë sezon ishte shumë pranë triumfit në Serie A dhe në javën e fundit e humbën shpresën. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare që luan...

Dinaku Mark Zuckerberg: Bëjmë gabime ngaqë s’ka rregulla në internet

Shefi Ekzekutiv i Faceboo-ut, Mark Zuckerberg, u tha ligjvënësve të mërkurën, se sektori i internetit do të duhet të ketë disa lloj rregullatorësh. Pasi u...

Rrezikoni seriozisht shëndetin nëse bëni këto gabime higjienike

Zakonet e mira higjienike ndikojnë pozitivisht në shëndetin tonë dhe në fund të fundit na bëjnë më të lumtur. Këto janë gabimet më të zakonshme...

Duka: Vazhdon të ketë gabime jonjerëzore të arbitrave

Në një rrëfim 360 gradë, presidenti i FSHF-së flet për të gjitha ngjarjet e ndodhura në vitin 2017 dhe jo vetëm. Në intervistën e...

Të fundit

Hajdari flet për Ruçin: U tërhoq në kulmin e tij politik, gjest emancipues

Zgjedhjet e 25 prillit sollën mjaft të papritura. Personi i parë që u godit ishte presidenti Ilir Meta, teksa rrezikon të shkarkohet shumë shpejt....

SHBA/ U zu për maskën në dyqan, gjykata e dënon me 10 vite burg

"Nëse e kam unë, e ke dhe ti!" -tha Shane Michael pasi pështyu një burrë gjatë një përleshje të dhunshme jashtë një dyqani syzesh. Një...

Protesta/ Tërhiqet Ministria e Arsimit, Evis Kushi bën lëvizjen e papritur

Maturantët ia dolën që të arrinin objektivat e tyre në lidhje me tezën e matematikës, sa i takon protestave masive. Ministria e Arsimit ka...

Fitoi humbja!

Nga Skënder Minxhozi/ Nëse doni një situatë perfekte kaosi dhe vetëvrasjeje kolektive brenda një partie të madhe politike, përfytyroni sa më poshtë: Kryetari sapo ka...

Dorëheqja e Ruçit, ja kur e lajmëroi Ramën e Ballën për vendimin

Kryeministri Rama ishte informuar një javë më parë se të bëhej publike për dorëheqjen e Gramoz Ruçit nga mandati i deputetit, dhe nga çdo...