E martë, 15 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

fushata

Kadilli: S’kam rival! Unë dhe Basha nuk garojmë për numrin dy

PD ka nisur zyrtarisht fushatën për zgjedhjet e 13 qershorit. Të shumtë janë ata që e shohin garën brenda Partisë Demokratike si të pabarabartë....

Ngritja e vetvetes

Bujar Leskaj   /panorama.al/ Pushteti konsumon ata që nuk e kanë”, thoshte senatori i përjetshëm Xhulio Andreoti. Ka disa mënyra, në fakt, për t’iu qasur një filozofie...

Rama kërkon 9 mandate në Vlorë: Do bëj 12 herë më shumë punë

Kryeministri Edi Rama, zgjodhi qytetin bregdetar të Vlorës për të mbyllur fushatën elektorale, ndryshe nga kryedemokrati Lulzim Basha, i cili ishte në Tiranë. Gjatë fjalës...

Basha: Shqiptarët e kanë vendosur ndryshimin, të gjithë në kutitë e votimit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mbylli fushatën elektorale në sheshin ''Nënë Tereza'' në kryeqytet. Gjatë fjalës së tij, Basha u shpreh i bindur se...

Basha mbyll fushatën në Tiranë: Ndryshimi është çështje orësh

Partia Demokratike mbylli sonte në mbrëmje fushatën elektorale edhe në Tiranë. Në sheshin “Nënë Tereza” të mbushur nga mijëra qytetarë dhe qindra makina, takimi nisi...

Basha nga Lezha: Ne jemi stërnipat e Kastriotëve

Basha nga Lezha: “8 vite nëpërkëmbje, vuajtje dhe mjerim, padrejtësi, papunësi dhe emigracion. Kto janë veprat e atij që në 8 vite nuk mbajti...

Rama: Kush vjen në pushtet duke vrarë edhe pushtetin e ushtron duke vrarë

Kryeministri Rama në Facebook: Ndjesa e këtij trogloditi nuk vlen asnjë qindarkë! Ky është një subjekt i vetëdeklaruar i drejtësisë penale, ndërsa kjo soj politike...

Basha mbyll fushatën në Shkodër: Fitorja e së dielës do të fillojë nga Shkodra

Basha nga Shkodra në mitingun përmbyllës: “Fitorja e ditës së dielë do të fillojë nga Shkodra, do të fillojë nga maja më e lartë...

Taulant Balla: Partia Socialiste nuk ka blerë kurrë vota!

Taulant Balla: “Të dashur motra dhe vëllezër këto zgjedhje kësaj radhe, janë zgjedhje mjaft të rëndësishme. Unë nuk e fsheh trishtimin se si kundërshtarët...

Nëse fiton Rama, ne do të ikim

Luli mund të flejë disa orë më tepër sesa Rama, mirëpo problemi është saktësisht këtu. Rama, kur del në punë, kur zgjohet herët, kur...

Të fundit

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...

“Më arrestoi…”, burg për shqiptarin që goditi policin grek me shufër hekuri

Një fermer shqiptar është dënuar me 9 vite burg nga gjykata greke për “vrasje në tentativë”, pasi ka masakruar me shufër hekuri një oficer...

Nostalgji futbolli/ Laudrup, gjeniu danez dhe anekdota me Mbretin e Spanjës

"Në fillim të karrierës sime, kur fitoja topin mendoja; Ku është Laudrupi? ". Ishte ai që bënte diferencën”. -Pep Guardiola "Në skuadrën e ëndërrave, Guardiola...

Dritan Leli sfidon Ramën, merr vendimin e papritur

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Dritan Leli është thirrur në një ballafaqim publik nga anëtarët e Këshillit Bashkiak. Përballja do të bëhej në Teatrin...

Kim Mehmeti: Çmimet u takojnë atyre që na frymëzuan

Kim Mehmeti Në njëfarë mënyre, çmimet dhe shpërblimet që na jepen, kanë për qëllim ta shpaguajnë kohën që kemi harxhuar për të arritur këtu ku...