E hënë, 25 Maj, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

fundi

Jo, ky nuk është fundi i botës

Nga Mark O’Connell “The New York Times” Disa vite më parë, nga nevoja për të zbutur dhe mbajtur nën kontroll ankthet e mia mbi ndryshimin...

Brexit do shënojë fillimin e fundit të globalizmit dhe zhvillimin që solli ai

Nga William Hauk “The Conversation” Dhoma e Komunëve në Mbretërinë e Bashkuar, ka votuar përfundimisht pro Brexit. Nëse plani miratohet pa shumë vonesë edhe në...

Zbuloi lidhjet e CIA-s me trafikun e kokainës në SHBA, fundi tragjik i gazetarit amerikan

Gary Webb, e planifikoi me përpikëri vdekjen e tij. Ai shkroi 4 letra të gjata lamtumire, dhe ua postoi ato anëtarëve të familjes. Në...

Kryemadhi i përgjigjet Ramës: Fundi yt do të jetë në filxhanin e fallxhores

Ku na ndajnë dhe 10 ditë nga 30 qershori, dita e zgjedhjeve kryetarja e LSI deklaroi se fundi i Edi Ramës do të jetë...

“Ky është fundi i botës”, Veliaj: Axhendën e Presidentit e paracakton Xhelal Mziu

Nga Njësia 7 ku vijoi fushatën e tij elektorale, kandidati i koalicionit të majtë, “Aleanca për Shqipërinë Europiane”, Erion Veliaj e ka konsideruar debatin...

Martesa një natë para vetëflijimit, fundi i hidhur i çiftit Adolf Hitlerit dhe Eva Braun

Gazeta e njohur “The National Interest” ka shkruar një artikull për fundin e hidhur të çiftit Adolf Hitlerit dhe Eva Braun. Me ëndrrën e...

“Sovrani foli sot”, Basha: Ky është fundi i tiranisë së Edi Ramës

Në mbyllje të protestës kreu i opozitës, Lulzim Basha mbajti fjalimin e fundit në selinë e Partisë Demokratike. Basha u shpreh se kjo ishte...

“Pandëshkueshmërisë së Ramës i erdhi fundi”, Basha: Dita po afron

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pak orë pas mbylljes së protestës e cila filloi te Kryeministria dhe u mbyll te Parlamenti ka reaguar...

Vuçiç i prerë: Kosova është kundër, dialogut i erdhi fundi

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë takimit me ministrin e Jashtëm të Spanjës, Josep Borel lëshoi disa deklarata të forta në lidhje me Kosovën....

Rivaliteti i grupeve dhe fundi/ Konflikti për një shpullë, vrau “kapon” e rrugës “Bardhyl

Ai që jetoi më gjatë nga dy grupet e “të fortëve” të Tiranës ishte Franc Konomi, i vrarë më 8 korrik të vitit 2010. Konomi...

Të fundit

Shqipëria kalon pragun e 1 mijë rasteve me koronavirus, bilanci për 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se janë regjistruar 6 raste të reja me koronavirus në Shqipëri në 24 orët e fundit. Kështu numri i...

Aksident i rëndë në Fushë-Krujë, humb jetën i moshuari

Një aksident i rëndë është regjistruar mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë, si pasojë e të cilit ka humbur jetën një 73-vjeçar. Sipas policisë, një makinë...

Arrestohen 2 shqiptarët në Itali, ja çfarë gjeti policia në banesën e tyre

Dy shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane, pasi dyshohen se merreshin me trafikimin e lëndëve narkotike. Gjatë kontrollit në banesë, policia ka gjetur dy pistoleta...

Vargjet e muzikantëve zviceranë/ Meta: Këngë homazh që duhet të na zgjojë

Presidenti Ilir Meta shprehet se shembja e Teatrit Kombëtar ka indinjuar jo vetëm artistët shqiptarë, por edhe ata në Evropë. Kreu i shtetit ka publikuar...

“Vizitorët i presim nga 15 qershori”, Greqia rihap ishujt për turizëm

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka deklaruar se duke filluar nga 15 qershori, vendi fqinj do të presë turistë nga jashtë. Kreu i qeverisë greke theksoi...
WhatsApp KONTAKTO TT