E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

fluturimet

Riatdhesimet/ Ja data dhe oraret kur mund të udhëtoni nga Parisi në Shqipëri

Ambasada franceze në Shqipëri ka publikuar sot datën dhe oraret e fluturimeve për riatdhesimet nga Franca në Shqipëri. “Për të gjithë të interesuarit, bëjmë me...

Riatdhesimet/ Publikohet kalendari me datat dhe oraret për fluturimet e ardhshme

Janë publikuar sot oraret dhe vendet nga ku do të kryhen fluturimet, për riatdhesimin e shtetasve shqiptarëve në ditët në vijim. Sipas njoftimit të Ministrisë...

Tkurret tregu i fluturimeve nga koronavirusi, 20 milionë euro humbje në muaj

Emergjenca e krijuar në vend për shkak të shtimit të rasteve me koronavis, po jep efekte edhe tek industria e aviacionit. Janë 18 kompani...

Autoriteti i Aviacionit Civil pezullon fluturimet nga Tirana me 10 aeroporte

Autoriteti Aviacionit Civil bën me dije se janë ndaluar fluturimet për dhe nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, me disa nga qytetet më të prekura...

FOTO/Shihet që nga hapësira, ishujt Kanarie goditen nga një stuhi rëre

Një stuhi e madhe rëre ka goditur sot ishujt Kanarie në Spanjë, duke bërë që shumë fluturime të anulohen. Reja e madhe e pluhurit që...

Autoriteti i Aviacionit: Si të aplikoni për kompensimin e fluturimeve të Ernest

Autoriteti i Aviacionit Civil (AAC) ka sqaruar arsyet e pezullimit të kompanisë ajrore low cost, Ernest si do të vijohet më tej si dhe...

Vijojnë trazirat në Hong Kong/ Protestuesit përleshen me policinë, dhjetëra të plagosur

Vijojnë protestat në Hong Kong, teksa protestuesit injorojnë urdhrat e policisë për t’u shpërndarë. Forcat e ndërhyrjes së shpejtë u detyruan që të përdornin gazin...

Ndërtimi i aeroportit të Kukësit, kur pritet të nisin fluturimet

Punimet për aeroportin e Kukësit pritet që të përfundojnë vitin e ardhshëm. Mjetet e makinerive të rënda po zgjerojnë hapësirën e pistës ekzistuese si dhe...

Pas Kosovës, edhe Shqipëria ndalon fluturimet e “Boing 737-8 e 737-9 MAX”

Pas Kosovës, edhe Autoriteti i Aviacionit Civil shqiptar, ka vendosur të ndalojë fluturimet  e avionëve “BOING 737-8 dhe 737-9 MAX” duke iu bashkuar kështu...

Kosova ndalon fluturimet e “Boeing 737-8 MAX”

Ndalohen fluturimet e të gjithë aeroplanëve “Boeing 737-8 MAX” si dhe “Boeing 738-9 MAX”, mbi hapësirat ajrore të republikës. Lajmi është bërë i ditur nga...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT