E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

farse

Fundi i farsës me shkarkimin e Metës

Nga Andi Bushati Edi Ramës i ka dalë turpi për të deklamuar me pathos edhe një të vërtetë edhe të kundërtën e saj. Kështu ka...

Arbër Çekaj: Gjyqi ndaj meje është farsë, i motivuar politikisht

Për shkak të mungesës së avokatëve është shtyrë sërish gjyqi për administratorin e kompanisë “Arbi Garden”, Arbër Çekajn. Raportohet se Çekaj ka kërkuar që në...

“Kampionati të mos nisë”, flet Sokol Kushta: Liga është një farsë

Sokol Kushta mendon se kampionati shqiptar nuk duhet të nisë pa u miratuar ligji për sponsorizimin nga parlamenti. Sipas legjendës së futbollit vlonjat, krijimi...

Mediu: Shqiptarët refuzuan farsën elektorale të Ramës

Kreu i PR, Fatmir Mediu, pas pritjes nga Basha, tha se në fokus të takimit kanë qenë votimet e një dite më parë dhe...

Ish-eurodeputetja kundër 30 qershorit: Zgjedhjet pa opozitën janë farsë, OSBE bashkëfajtore

Ish-eurodeputetja dhe raportuesja për Shqipërine në PE, Doris Pack reagon sa i përket situatës konfuze politike, të krijuar në vendin tonë. Nëpërmjet një postimi në...

Fuga sërish thirrje krerëve të shtetit dhe ambasadorit të BE: Zgjedhjet në ASH, një farsë

Pak ditë para zhvillimit të zgjedhjeve për kreun e ri të Akademisë së Shkencave, akademiku Artan Fuga del sërish me një thirrje. Këtë herë ai...

Vettingu në polici/Spaho letër Ruçit: Proces farsë, nuk marrim pjesë në komision

Kryetari i grupit parlamentar të PD-së Edmond Spaho i ka drejtuar një letër kreut të Kuvendit, Gramoz Ruçit lidhur me procesin e vettingut në...

Edmond Spaho: Dorëzimi i Xhafajt në Itali, farsë e Edi Ramës

Ashtu siç u lajmërua më parë, opozita zhvilloi sot protestën para Ministrisë së Brendshme. Dhjetëra qytetarë dhe disa prej deputetëve të opozitës kërkuan largimin...

Spaho: ‘Llogaridhënia publike’ e Ramës është farsë, i përdor qytetarët për show

Kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edmond Spaho, e ka cilësuar “llogaridhënien publike” të Ramës, një farsë të vërtetë. “Mjaft t’i referohesh gjuhës me të...

Avokati i Tahirit: Duam tre ditë afat për mbrojtjen. Alibeaj: Doni të prishni provat. Çuçi: Akuzat e prokurorisë, një farsë

Këshilli i Imuniteteve është rimbledhur për të shqyrtuar mbi heqjen ose jo të imunitetit të deputetit Saimir Tahiri i akuzuar për përfshirjen në trafikun...

Të fundit

Talebanizmi kërkon një përgjigje shtetërore

Nga: Mero Baze Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi po përballet me një fushatë lincuese nga përfaqësues zyrtarë të klerit myslyman në Kosovë dhe...

“Një projekt i shumë ëndërruar”, Rama publikon pamjet nga aeroporti i Kukësit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet nga aeroporti i Kukësit. Ai e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, mjeti del nga rruga

Një aksident me pasojë plagosjen e një gruaje ka ndodhur herët në mëngjes, në autostradën Tiranë-Durrës. Një makinë tip ‘Golf’ ka humbur kontrollin, dhe...

Nuk i braktis kurrë fati, njihuni me të përkëdhelurit e horoskopit për sot

Dashi Nëse keni vuajtur nga një sëmundje, thjesht të qenët pozitivë dhe të lumtur do të jetë mënyra më e mirë për të gjitha problemet...

Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ Greqinë, sa ishte magnituda

Greqia është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Tërmeti me magnitudë 5.2 i shkallës Rihter ka goditur Greqinë mbrëmjen e djeshme, në orën 23:00....