E enjte, 22 Tetor, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

familjarëve

Zbardhet dëshmia e familjarëve, Hekuran Billa përdorte 2 emra

Një ngjarje e rëndë u regjistrua mbrëmjen e djeshme në kryeqytet, teksa 40-vjeçari Hekuran Billa mbeti i vdekur pas një atentati. Ndërkohë janë zbuluar detaje...

5-vjecari humbet në plazhin e Spillesë, vrojtuesi i plazhit thirrje atyre që e njohin

Një fëmijë 5-vjeçar ka humbur kontaktet me familjarët e tij ditën e sotme në plazhin e Spillesë. Fillimisht është vënë re nga vrojtuesi i plazhit,...

Nga apartamentet te automjetet, sekuestrohet pasuria e Admir Muratajt dhe familjarëve të tij

Sekuestrohen pasuritë e Admir Muratajt, që mbeti i vrarë në supergrabitjen në Rinas. Policia e Shtetit ka njoftuar sot për sekuestrimin e pasurisë me...

Sherri mes dy familjarëve detyron avionin të bëjë ulje emergjente në Pescara

Mediat italiane raportuan pasditen e djeshme se një avion i linjës Tiranë-Romë kishte bërë ulje emergjente në Pescara pas një sherri mes dy pasagjerëve. Në...

Grabitja/ Berisha akuza policisë: I janë vërsulur në arrestime të afërmve të Çalës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar sërish ngjarjen e 9 prillit, ku u grabitën disa milionë euro në Rinas. Brisha ironizon policinë teksa shkruan se “vijon...

“Emilianon e kanë vrarë”, shpërthen i afërmi: Ja dyshimet e familjarëve

Hije të shumta dyshimi janë hedhur mbi aksidentin me avion, që i mori jetën sulmuesit argjentinas, Emiliano Sala dhe pilotit në kanalin e La...

Emigrantët rrisin dërgesat për familjarët që kanë në Shqipëri

Dërgesat e emigrantëve shqiptarë u rritën me 11.7% nga viti në vit në tremujorin e dytë të vitit 2018, duke arritur në 181.7 milionë...

Të fundit

Detajet/ Kapet 29-vjeçari i rrezikshëm, lëvizte me armë me vete

Një 29 vjeçar është vënë në pranga, pasi është kapur me armë dhe lëndë narkotike. Falë operacionit të koduar "Babina" është bërë e mundur...

Mjeku shqiptar: Vaksina mund të dalë në fund të vitit të ardhshëm

Ende nuk ka një datë se kur mund të dalë një vaksinë, ndërsa shumë është aluduar në këtë drejtim. Mjeku Arban Domi që punon...

Talebanizmi kërkon një përgjigje shtetërore

Nga: Mero Baze Ambasadori i Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi po përballet me një fushatë lincuese nga përfaqësues zyrtarë të klerit myslyman në Kosovë dhe...

“Një projekt i shumë ëndërruar”, Rama publikon pamjet nga aeroporti i Kukësit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale, pamjet nga aeroporti i Kukësit. Ai e ka nisur ditën me publikimin e pamjeve nga...

Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, mjeti del nga rruga

Një aksident me pasojë plagosjen e një gruaje ka ndodhur herët në mëngjes, në autostradën Tiranë-Durrës. Një makinë tip ‘Golf’ ka humbur kontrollin, dhe...