E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

falënderon

“Dita Botërore e Infermierëve”, Manastirliu mesazh mirënjohjeje

Ministrja e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka shprehur mirënjohjen për punën e infermierëve, që prej shpërthimit të koronavirusit në vend. Në kuadër...

Pajisjet nga BE/ Basha: Kemi më shumë nevojë për të mbrojtur ekipet shëndetësore dhe njerëzit

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha ka falenderuar Bashkimin Evropian për ndihmën mjekësore që do t’i sjellë Shqipërisë. Përmes një postimi në Twitter, Basha thekson se...

VIDEO/ Lombardia falënderon vendet që i erdhën në ndihmë, mes tyre edhe Shqipëria

Rajoni i Lombardisë është vendi më i prekur nga koronavirusi në Itali, duke shënuar me mijëra viktima. Shumë vende nga Evropa dhe jo vetëm i...

“Shqipëria një mësim solidariteti”/Luigi Di Maio ‘shuplakë’ Evropës

Ministri i Jashtëm i Italisë, Lugi Di Maio ka falënderuar edhe një herë Shqipërinë për solidaritetin e treguar. Përmes një postimi në Twitter, Di Maio...

Meta falenderon “patriotin shqiptaro-amerikan” që mori pjesë në manifestim

Presidenti Ilir Meta përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka falenderuar “patriotin shqiptaro-amerikan” Harry Bajraktari që iu bashkua manifestimit të djeshëm. “Kombi🇦🇱 ynë ndihet...

“Dje hodhëm hapin e parë”, Meta reagon pas manifestimit të djeshëm

Presidenti Ilir Meta ka falenderuar të gjithë qytetarët që morën pjesë në manifestimin e zhvilluar ditën e djeshme. Përmes një postimi në Facebook, Meta thotë...

Arilena Ara falenderon stafin pas fitores, ‘harron’ Alketa Vejsiun

Arilena Ara ka reaguar për herë të parë pas triumfit të saj në ‘Festivalin e 58 të Këngës’. Përmes një postimi në Instagram, ajo ka...

Ratifikimi i protokollit për në NATO/ Pendarovski falenderon në shqip SHBA-në

Pas vendimit të djeshëm për të miratuar protokollin për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në NATO, presidenti Stevo Pendarovski ka zgjedhur të falenderojë SHBA-në...

“Sherrxhinjtë te gardhi”/ Flet Xhafaj për 30 qershorin: Koha për Reformë Zgjedhore

Ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka postuar një mesazh falenderimi në Twitter, për zgjedhjet e zhvilluara më datë 30 qershor. Xhafaj i konsideron zgjedhjet e...

Lleshaj vlerëson punën e policisë: Nuk lejuan kaosin dhe përçarjen

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj zhvilloi një takim për të vlerësuar punën e bërë deri më tani nga Policia e Shtetit. Gjatë këtij takimi, ai...

Të fundit

“Jeni infektuar nëse shfaqni shenja”, Brataj zbulon si ka ndryshuar sjellja e virusit

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka deklaruar në një intervistë në "Euronews Albania", se rritja e të infektuarve gjatë muaj korrik, vjen si...

Basha e Kryemadhi alarmohen nga lëvizja e Ramës: Informuam Metën dhe ndërkombëtarët

Opozita e bashkuar ka dalë me një qëndrim të unifikuar për Reformën Zgjedhore. PD dhe aleatët e saj dënojnë me forcë tentativën e Ramës,...

Afër apo larg mbylljes? “Shefqet Ndroqi” gati për pacientët e infektuar (VIDEO)

Spitali “Shefqet Ndroqi” tashmë po bëhet gati për të pritur pacientët e infektuar me koronavirus, pas rritjes së rasteve të reja dhe shtrimeve te...

Thaçi del pas gjashtë orësh pyetje në Hagë, ja çfarë pritet të ndodhë nesër

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u paraqit sot në Hagë për t`u marrë në pyetje me ftesë të Prokurorit të Specializuar. Që prej orës 13:00,...

E lindi pas hekurave të burgut, gjen vajzën pas 40 vitesh

Emisioni ’Pa Gjurmë’ realizon takimin e rrallë dhe emocionues të Dashuri Begaj me vajzën e saj Migena.  Ky takim ndodhi në ambientet e Report Tv,...