E enjte, 13 Gusht, 2020
24 C
Tirana

Etiketa

eugena tomini

Tomini: Hiqet nga protokolli mbajtja e dorezave në bare e restorante

Specialistja e ISHP-së, Eugena Tomini, ka komentuar situatën e pandemisë në vend, duke u shprehur se virus është bërë më agresiv. Në një intervistë për...

“Kemi rreth 500 shtretër në gatishmëri”, Eugena Tomini tregon skenarin më të keq për Shqipërinë

Shefja e epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini, ka zbuluar në një intervistë në ‘Euronews’, se sistemi shëndetësor është përgatitur për rastet...

Eugena Tomini: Koronavirusi tani ka agresivitet më të lartë

Specialistja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini, shprehet se koronavirusi këtë javë ka shfaqur një agresivitet më të lartë. E ftuar në emisionin “Real...

Shtimi i të infektuarve/ Shqipëria drejt mbylljes? Ja çfarë thotë Eugena Tomini

Në 24 orët e fundit janë kryer 291 testime, nga të cilat janë konfirmuar 44 raste pozitive. Kjo është një shifër e frikshme, duke...

Epidemiologia e ISHP-së: Në fund të majit mund të hiqen kufizimet

Epidemiologia e ISHP-së, Eugena Tomini është shprehur se po monitorohet ecuria e koronavirusit në mënyrë që të lehtësohen masat. Në një intervistë për Ora News,...

Ka shfaqur simptoma të koronavirusit? Përgjigjet shefja e Epidemiologjisë

Shefja e Epidemiologjisë në ISHP, Eugena Tomini i ka mohuar zërat se ajo mund të jetë prekur nga koronavirusi. Në një lidhje live me News24,...

Deri kur do të qëndrojmë në karantinë? Ja si është situata në vend

Shefja e Epidemiologjisë në Institutin e Shëndetit Publik, Eugena Tomini, ka deklaruar se piku i COVID-19 mund të arrihet në mesin e muajit prill. Në një...

Koronavirusi në Shqipëri/ Rritet numri i fëmijëve të prekur

Përgjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri janë konfirmuar 28 raste të reja me COVID-19, duke e çuar kështu numrin total të të infektuarve...

Virusi po bën kapriço edhe me moshat e reja. Ja kur pritet piku në Shqipëri

Në javët në vazhdim, pritet që në Shqipëri të kemi pikun e rasteve me COVID-19. Kështu u shpreh në një lidhje në emisionin “Opinion”,...

A do të shënojë fundin e koronavirusit ardhja e pranverës? Tomini nxjerr faktet

Aktualisht, në Shqipëri janë 6 raste të infektuar me koronavirus. Disa viruse të frymëmarrjes kanë një ecuri stinore, dhe rritja e temperaturave bën që...

Të fundit

Si ia doli Lulzim Basha ta shndërrojë opozitën reale, në virtuale

Nga Alfred Peza Opozita shqiptare ka pësuar një metamorfozë të çuditshme në më pak se 18 muajt e fundit: Nga institucionet politike dhe demokratike të...

“Më futi në dhomë dhe fiku dritën”, flet e reja që u ngacmua nga ish-ministri kosovar

E reja e cila u ngacmua seksualisht nga ish-ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Numan Baliq, ka dhënë më shumë detaje se si ka ndodhur...

Aksident në Tiranë, automjeti përplas 15-vjeçarin

Një aksident është regjistruar mbrëmjen e sotme rreth orës 20:40, në zonën e Tufinës, në Tiranë. Sipas policisë, mjeti me drejtues shtetasin A.A., ka aksidentuar...

Rama pushime në jug, e shoqëron Presidenti i Kroacisë (FOTO)

Edi Rama ndodhet në jug të vendit me pushime, i shoqëruar nga Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç. Dy liderët janë të shoqëruar me familjet. Lapsi.al...

“Jemi me Greqinë dhe Qipron”, presidenti i KE telefonon Erdogan

Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka deklaruar se mbështet Greqinë dhe Qipron në situatën e tensionuar që është krijuar me Turqinë. Sipas mediave greke,...