E martë, 20 Tetor, 2020
17 C
Tirana

Etiketa

Erion Dasho

“Mos u shit si ekspert”, Brataj i kthehet ashpër mjekut Erion Dasho

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, i është kundërpërgjigjur një komenti të bërë nga eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho. Ky i fundit shkruan...

A na mbron maska prej lecke? Eksperti Dasho nxjerr faktet

Mbajtja e maskës, tashmë nuk mund të diskutohet dhe personat të cilët nuk e shohin të udhës ta mbajnë, do përballen me policinë që...

Përse nuk kopjojnë nga Italia strategjinë e testimeve? Eksperti Dasho shpërthen ndaj vendimit për maskat

Nga nesër, shqiptarët do lëvizin ngado më maskë, si një masë e rëndësishme për tu mbrojtur ndaj COVID-19. Nesër futet në fuqi akti normativ,...

A duhet mbajtur maska në ambiente të hapura? Eksperti Dasho: Vetëm në 2-3 rrugë në Tiranë dhe Durrës

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka kritikuar vendimin e fundit të qeverisë për mbajtjen e maskave edhe në ambiente të hapura. Duke ia...

Mjeku akuzon Manastirliun: Ka mbajtur sekret shifrat reale të viktimave dhe infektuarve nga Covid-19

Mjeku i njohur, Erion Dasho akuzon Ministrinë e Shëndetësisë, përkeqmenaxhim të situatës Covid-19, dhe se ka mbajtur sekret shifrat e viktimave apo të të...

Covid-i përhapet nëpërmjet “valëve të muzikës”, mjeku: Ministra janë, gafa bëjnë

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi, ka çuditur qytetarët e madje rrjeti ka shpërthyer në meme, pasi ka dhënë një argument paradoksal se përse nuk...

Pandemia/ Çfarë pritet të ndodhë gjatë vjeshtës? Eksperti del me paralajmërimin e fortë

Eksperti i shëndetit publik, Erion Dasho, parashikon se ma ardhjen e stinës së vjeshtës dhe hapjen e shkollave, do të ketë një rritje të...

“A ka diçka që mund ta besojmë?”, Erion Dasho nxjerr prapaskenat e asaj që po ndodh me koronavirusin në Shqipëri

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, teksa bën një përllogaritje të shifrave të bëra publike të infektimeve, ngre shqetësimin nëse a ka mbetur në...

“Udhëzimi për hapjen e shkollave, ishte shoqëruar me ndonjë buxhet?”, mjeku ngre pikëpyetjet

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka ironizuar vendimin e Ministrisë së Arsimit për të hapur shkollat. Ministria e Arsimit sqaroi se viti i...

“Do na fusin në qorrsokak!”, eksperti Erion Dasho del me paralajmërimin e frikshëm

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka reaguar pas deklaratës së ministres Besa Shahini për strategjinë që do të ndiqet për sistemin arsimor, nisur...

Të fundit

Kina, 3 Hëna artificiale në orbitë për të kursyer energjinë elektrike

Ambicia e hapur e Kinës për të qenë superfuqia kryesore e botës, po shtrihet edhe në dominimin e hapësirës, ku rivalja kryesore është sërish...

Protesta ndaj Dendias, 18 të proceduar. Mes tyre Shpëtim idrizi e Mesila Doda

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi, ish-deputetja Mesila Doda dhe drejtuesi i LVV në Shqipëri, Bioken Abazi, janë proceduar nga policia, si 3 organizatorët e...

Cakaj me Dendias: Biseduam për zgjidhjen e çështjeve dypalëshe

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj priti në takim homologun e tij grek, Nikos Dendias. Pas takimit, Cakaj tha se gjatë diskutimit...

Rama: Kryeinspektori i Përgjithshëm merr drejtimin e task-forcës anticovid

Kryeministri Edi Rama, mori pjesë në mbledhjen e Task Forcës për zbatimin e masave anti-covid, ku të pranishëm përveç Ministres së Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu,...

Vrasja e biznesmenit në Himarë, gjykata jep vendimin për Kliti Lekën

Gjykata e Vlorës ka vendosur arrest me burg për Kliti Lekën, si personi i dyshuar për vrasjen e biznesmenit të ndërtimit Nikollaq Goro. Si shkak...