E hënë, 25 Maj, 2020
26 C
Tirana

Etiketa

el salvador

Shpëtimtar apo diktator, Presidenti 38-vjeçar mbylli vendin para rastit të parë me koronavirus

Presidenti i El Salvador (një vend i vogël në Amerikën Qendrore) po përflitet shumë në mediat ndërkombëtare, lidhur me masat e marra ndaj luftës...

Forcat speciale “pushtojnë” kuvendin në El Salvador, arsyeja

Policë dhe ushtarë të armatosur rëndë kanë pushtuar kuvendin në El Salvador, teksa presidenti i vendit kishte planifikuar të mbante një fjalim. Ata kanë...

Të fundit

Protesta e Aleancës për Teatrin zhvendoset në Kukës

Prej shembjes së godinës, Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka zhvilluar 3 protesta në Tiranë dhe 2 në Durrës e Shkodër. Kjo do të...

Njihuni me 7 “ekspertët” që firmosën për prishjen e Teatrit Kombëtar

Dy vite më parë kur bashkia e qeveria sapo kishin nisur procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar, Ministria e Kulturës, që asokohej drejtohej nga...

Hapja e plazheve/ Pipero ka disa këshilla për qytetarët

Kryeministri Edi Rama ditën e djeshme deklaroi se duke filluar nga data 10 Qershor plazhet do të hapen për të gjithë qytetarët. Ndërkohë mjeku infeksionist...

Si vëllai i spikeres vodhi milionët, duke bllokuar valët e pultit. Ja çfarë i tha ajo policisë

Lidhur me vjedhjen e milionëve në mjetin e biznesmenit Flamur Behi, në pyetje është marrë motra e një prej grabitësve. Ngjarja eshte regjistruar të...

“Po mbahen në gjithë Evropën”/ Kurti kërkon zgjedhje në Kosovë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti ka kërkuar që të mbahen zgjedhjet në muajt e ardhshëm. Përmes një postimi në Facebook, Kurti tha se...
WhatsApp KONTAKTO TT