E enjte, 27 Janar, 2022
10.5 C
Tirana

Etiketa

Duka

Kur FSHF e ka shndërruar futbollin në një garë të trukuar kuajsh

Nga: Plator Nesturi Debati i ditëve të fundit si rrallë herë nuk ka qenë politika, por futbolli. Jo futbolli i sportdashësve dhe i stadiumeve, por...

Futboll/ Duka flet për revistën e UEFA-s, “Futbollisti i preferuar: Maradona”

Armand Duka ka shumë shpresa për të ardhmen e futbollit në Shqipëri. President i Federatës Shqiptare të Futbollit që nga viti 2002 dhe një...

Presidenti Duka në një rrëfim ndryshe për perspektivat e futbollit shqiptar

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, dha një intervistë për emisionin “Armiku i popullit” me gazetarin Ardit Roshi në televizionin “Vizion +”, ku foli për...

Duka – UEFA-s: Përpjekjet e FSHF-së për kthimin e tifozëve janë refuzuar

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit të Stadiumeve dhe Sigurisë në UEFA, mbledhje e zhvilluar përmes video-konferencës, në të cilën...

Meghan dhe Harry u thonë “lamtumirë” këtyre 10 rregullave mbretërore

Duka dhe Dukesha e Sussex, Meghan Markle dhe Harry pasi hoqën dorë nga familja mbretërore, janë plotësisht të lirë që të heqin dorë edhe...

Princ Harry dhe Meghan Markle do të heqin dorë nga Familja Mbretërore

Princ Harry dhe gruaja e tij, Meghan Markle kanë habitur opinionin publik mbarë botëror, teksa kanë shprehur dëshirën për t’u tërhequr nga të qenurit...

Aleati i Bashës i ‘shtrin dorën’ Ramës: Gati për bashkëpunim, s’e pyes opozitën

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, është shprehur i gatshëm t’i shtrijë dorën e bashkëpunimit kryeministrit Rama për rindërtimin e qytetit të tij...

Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre vetë, por nga rasti, vullneti apo fati që...

“Vetëm forcat madhore e ndalojnë”, Duka tregon kur do inaugurohet stadiumi

Presidenti i FSHF-së Armand Duka përgjatë një interviste për “News 24” ka theksuar se asgjë nuk e ndal inaugurimin e stadiumit. Pjesë të shkëputura nga...

Suksesi i arritur në Superkupë, presidenti Duka i dërgon letër urimi Partizanit

Partizani triumfoi mbrëmjen e djeshme ndaj Kukësit në finalen e Superkupës. I pranishëm në stadium ishte dhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka, i cili...

Të fundit

Reshje dhe borë, si do të ndryshojnë temperaturat nesër

Vendi ynë për ditën e premte pritet të jetë nën ndikim të masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti do të nisë me kthjellime dhe...

Tr*toli në banesën e Dukës, avokati i autorit të dyshuar nxjerr faktet

34-vjeçari Arlen Hasanaj nuk e ka pranuar akuzën se ka vendosur tritolin në portën e Armand Dukës. Avokati i tij provon përmes pamjeve filmike,...

Retorika antishtet si promovim i vetëgjyqësisë dhe pandëshkueshmërisë

Nga: Preç Zogaj Tek ishte ngulur në oborrin e PD-së në datën tetë janar, Sali Berisha ka parë t’i kalojnë përanash dhe para syve sulmet...

Sot Dinamo-Partizani në “Air Albania”, rrugët që do të bllokohen

Sot pritet me mjaft emocion ndeshja Dinamo-Partizani, që do zhvillohet në orën 16:45 në stadiumin “Air Albania”. Policia e Tiranës ka marrë një plan...

PD depoziton kallëzim penal në SPAK kundër Veliajt

Partia Demokratike ka dorëzuar sot në SPAK një kallëzim ndaj kryetarit të Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, dhe zyrtarë të tjerë të Bashkisë Tiranë, për...