E mërkurë, 8 Prill, 2020
4 C
Tirana

Meghan dhe Harry u thonë “lamtumirë” këtyre 10 rregullave mbretërore

Lexo edhe ...

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

Duka dhe Dukesha e Sussex, Meghan Markle dhe Harry pasi hoqën dorë nga familja mbretërore, janë plotësisht të lirë që të heqin dorë edhe nga disa rregulla strikte.

Së bashku me vogëlushin e tyre, Archie, ata janë zhvendosur në Kanada.

E dimë që mezi prisni të zbuloni cilat janë 10 rregullat strikte, kështu që po dalim direkt e në temë:

1- Çiftit mbretëror nuk i lejohet të japë autografe.

2- Çiftit mbretëror nuk i lejohet të përqafojë fansat.

3-Çifti mbretëror duhet të përfaqësojë Mbretëreshën në ngjarjet zyrtare të familjes.

4-Çifti mbretëror duhet të mbajë një ceremoni pagëzimi për fëmijën e tyre të ardhshëm.

5-Ata duhet të thirren me titullin “Lartmadhëria juaj” dhe jo me emrat e tyre të thjeshtë.

6-Çifti mbretëror nuk duhet të përqafohet apo të puthet në publik, pasi shkelin protokollin.

7-Meghan Markle duhet të vishet vetëm me veshje që i përshtaten statusit të saj mbretëror.

8-Çifti mbretëror duhet të ndjekë rregullin e Mbretëreshës: “Kurrë mos u ankoni, kurrë mos u shpjegoni”.

9-Harry, ashtu si Meghan, duhet t’i zgjedhë veshjet e tij të përshtatshme me statusin e tij mbretëror.

10. Meghan Markle nuk mund t’i rikthehet aktrimit.

Tashmë, Duka dhe Dukesha janë të lirë të mos i ndjekin rregullat e mësipërme dhe të bëjnë një jetë të pavarur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

Manastirliu tregon sa kite testimi ka aktualisht në Shqipëri

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” deklaroi se aktualisht në Shqipëri ka 2 mijë kite testimi. “Mund t’ju them...

“Hëna Rozë”, sonte mbani sytë nga qielli

Sonte bëni mirë të mbani sytë nga qielli pasi do keni mundësinë që të shihni një proces historik të Hënës. Pikërisht mbrëmjen e sotme mund...

Manastirliu: Jemi në ditën e 28 të epidemisë, duhet të tregohemi të kujdesshëm

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një intervistë televizive theksoi se qytetarët duhet të tregohen shumë të kujdesshëm. Në vijim, Manastirliu u...

Kalon VKM-ja e garancisë sovrane për biznesin e madh, si funksionon huaja

Bizneset e mëdha, që kanë vështirësi të paguajnë punonjësit e tyre, mund të marrin hua pranë bankave, që do të jetë e garantuar nga...

“Me Metën kemi dakordësi”, Rama: Opozita është fatkeqësi kombëtare

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Përballë” në “RTSH” deklaroi se me Presidentin Ilir Meta ka dakordësi pasi sipas tij, Kreu...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT