E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Djegia

Nuk dogjën mandatet/ Basha: Ja çfarë u ofroi Rama deputetëve të opozitës së re

Kreu i PD-së, Lulzim Basha shprehet se shumica prej deputetëve të opozitës së re kanë bërë pazare me kryeministrin Rama. I ftuar në emisionin “Zonë...

Djegia e katedrales ‘Notre Dame’, ja ku e mbajtën francezët meshën këtë vit

Kryepeshkopi i Parisit, Michel Aupetit ka mbajtur meshën tradicionale të Krishtlindjes nën një tendë cirku për afro 2,500 adhurues. Sipas mediave franceze, mesha u mbajt...

“Shkodranët e vërtetë…”, Spahia i jep përgjigje kritikave të Topallit

Ish-deputeti i PD-së, Bardh Spahia i ka dhënë një përgjigje deklaratave të Jozefina Topallit, e cila kritikoi demokratët për djegien e shkollës deh atë...

Taktikat e re e ISIS, djegia e të korrave

Nga Seth J.Frantzman, “Jerusalem Post” Vitin e shkuar, Hamasi përdori një mënyrë të re për të terrorizuar Izraelin. Aktivistët dhe mbështetësit e saj, nisën të...

Shehi zbulon suksesin e vetëm të Lulzim Bashës

Kryetari i LZHK, Dashamir Shehi e ka konsideruar një sukses vendimin e opozitës për të djegur mandatet. I ftuar në “Report Tv”, Shehi ka thënë...

“Djegia e mandateve e gabuar”, zyrtarët gjermanë pas vizitës në Tiranë: Jemi pro protestave, por…

Christian Hellbach, i Ngarkuari për Evropën Juglindore, Turqinë dhe Shtetet e EFTA-s pranë Ministrisë Federale të Punëve të Jashtme dhe Thomas Ossowski, i Ngarkuari...

Djegia e mandateve, Nishani: Si e ndihmuan ndërkombëtarët opozitën

I ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” me Nisida Tufën, kreu i këshillit kombëtar në PD, Bujar Nishani komentoi vendimin e opozitës për...

Arvizu: Djegia e mandateve është vetëm taktikë, por jo strategji me fund të lexueshëm

Alexander Arvizu, ish-ambasadori i SHBA në Tiranë në një intervistë me skype nga Washingtoni me gazetarin e  Top Channel, Muhamed Veliu,  i pyetur për...

Djegia e mandateve, arsyeja tjetër që opozita nuk e thotë publikisht

Opozita i dogji mandatet e saj për të fituar besimin e qytetarëve. Është kjo deklarata e gazetarit Armand Shkullaku, i cili e sheh lëvizjen...

Djegia e mandateve, Çuçi: Vendim antishqiptar dhe vetëvrasës për opozitën

Ministri i Bujqësisë, Bledi Çuçi e ka cilësuar vendimin e opozitës për dorëzimin e mandateve si antishqiptar dhe të pajustifikuar. Duke folur në rubrikën e...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...