E martë, 7 Dhjetor, 2021
7.5 C
Tirana

Etiketa

Djali

Si pavarësia e Amerikës ndau Benjamin Franklin nga djali i tij i vetëm

Në fundin e vitit 1772, Benjamin Franklin mori një pako të papritur nga një dërgues i panjohur. Ishte një koleksion letrash nga disa zyrtarë...

Djali i ish-presidentit Rexhep Meidani, emërohet drejtori i ri SHKB-së së Burgjeve

Djali i ish-presidentit Rexhep Meidani, Denion Meidani është drejtori i ri i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm të Burgjeve. Ai është emëruar në këtë post...

Të fundit

Parandalohet një vrasje/Kërcënoi me armë ish-dhëndrin, pranga 67-vjeçarit

Në sajë të operacionit të koduar "Parandalimi", policia e Lezhës ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale në familje. Në...

Gabriel Escobar do të përcjellë në Shqipëri mesazhin e Rozenbergëve

Nga: Azgan Haklaj  Besë me Atdheun dhe Amerikën! Foltoret e Berishës si Pravda e Leninit. Revolucioni paqësor, konservator i Berishës si revolucioni bolshevik. Ka disa disa kohë që...

Vetingu në politikë/ PD kërkon deri në 22 vite burg për politikanët

PD mbetet e vendosur për të çuar përpara nismën e saj, për të futur në Vetting të gjithë politikanët. Demokratët kanë shtuar propozimet e...

“22 vite burg për politikanin që zgjidhet me vota të vjedhura”

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar propozimin e PD-së për dënimin me burg për atë që zgjidhet me vota të vjedhura. Me anë...

Euro prek nivelin më të ulët që nga gushti 2019

Euro e nisi javën me rënie të mëtejshme ndaj lekut. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë, monedha europiane u këmbye me...