E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

dite

Të zhdukur prej 3 ditësh, ja mesazhi në rërë që shpëtoi tre persona

Tre persona të cilët rezultonin të zhdukur prej 3 ditësh janë shpëtuar së fundmi falë një mesazhi të shkruar në rërë “SOS”, (Save Our...

Bateria që mban telefonin të karikuar për 5 ditë

Disa shkencëtarë në Australi pretendojnë se kanë ndërtuar një bateri që mund ta mbajë telefonin të karikuar për 5 ditë. Nëse teknologjia e tyre do...

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ditën e sotme territori shqiptar do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare në orët e para të ditës. Por, sipas Meteoalb mesdita shton...

Mjekja shqiptare në Itali mesazh Ramës: Jemi duke jetuar ditë të vështira

Mjekja shqiptare Kozeta Proko, e cila ndodhet në Itali, i ka dërguar një mesazh kryeministrit Edi Rama lidhur me situatën që po përjeton shteti...

E moshuara në Fier e zhdukur prej dy ditësh (Emri)

Një zonjë e moshuar e komunitetit rom rreth 70 vjeç, raportohet se ka humbur në fushën e mbetjeve në Fier. Sipas familjarëve, zonja vuante nga...

Harrojini ditët me diell, kjo javë sjell ndryshime të motit

Shumë shtete të Evropës janë përfshirë nga stuhi të shumta këtë periudhë, mirëpo në Shqipëri moti ka qenë i qëndrueshëm. Së fundmi temperaturat kanë qenë...

Virusi/ Kina: Do të ndërtojmë një spital special për gjashtë ditë

Në Kinë është përhapur një virus misterioz së fundmi i cili ka marrë edhe jetë njerëzish. Autoritetet në Kinë kanë bërë me dije se do...

Tërmeti/ Ministria e Arsimit: Kur do të zëvendësohen ditët e pushimit

Ministria e Arsimit ka vendosur të zëvendësojë ditët e bëra pushim për shkak të tërmetit tragjik të 26 nëntorit. Sipas ministrisë, pushimet do të zëvendësohen...

“Do jetoni ditët më të zeza”, vajza e gjeneralit të ekzekutuar kërcënon Trump-in

Vajza e gjeneralit iranian, Qasem Soleimani, i cili u ekzekutua nga forcat amerikane, i ka dërguar një mesazh të fortë Presidentit të SHBA-së, Donald...

Meteorologët tregojnë si do jetë moti në ditët në vijim

Moti në ditët e ardhshme në Shqipëri sipas “Meteoalb”, mbetet me kthjellime e vranësira kalimtare deri të shtunën kur vranësirat shtohen në të gjithë...

Të fundit

Maqedonia e V. regjistron 15 viktima dhe 1,039 të infektuar me koronavirus

Maqedonia e Veriut ka regjistruar të hënën 15 viktima, 1,039 persona të infektuar dhe 998 të shëruar me Covid-19. Të dhënat e publikuara nga Instituti...

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Si funksionon tranzicioni në SHBA, lëvizjet e Biden deri kur të marrë detyrën

Duke filluar nga tani e deri në inaugurimin e tij më 20 janar, Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të fillojë të ndërtojë administratën...

Nga 50 në 200 euro/ Si abuzohet me pacientët për ilaçin kundër Covid-19

Burim Gashi, 41 vjeç, të dielën është shtrirë në Klinikën Infektive në Prishtinë, pas përkeqësimit të gjendjes me koronavirus. Mjekët menjëherë i kanë thënë...