E premte, 22 Tetor, 2021
14.5 C
Tirana

Virusi/ Kina: Do të ndërtojmë një spital special për gjashtë ditë

Në Kinë është përhapur një virus misterioz së fundmi i cili ka marrë edhe jetë njerëzish.

Autoritetet në Kinë kanë bërë me dije se do të ndërtojnë një spital special për të trajtuar të prekurit nga koronavirusi.

Raportohet se ndërtimi i spitalit do të mundësohet brenda 6 ditëve të ardhshme në zonën e Wuhan.

Qeveria lokale tha që po ndiqte shembullin e një spitali të ndërtuar në Pekin në 2003 për të ndihmuar në kontrollin e shpërthimit të Sars.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...