E martë, 4 Gusht, 2020
28 C
Tirana

Etiketa

Dialogu

“Kot shëtit në Bruksel”/ Haradinaj: Hoti s’e ka mbështetjen time për këtë formë dialogu

Kreu i AAK-së në Kosovë, Ramush Haradinaj, ka paralajmëruar edhe një herë kryeministrin Avdullah Hoti, lidhur me dialogun me Serbinë. Në një intervistë për gazetën...

Hoti: Dialogu po zhvillohet në koordinim të plotë me SHBA

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hot, deklaroi se dialogu po zhvillohet në Bruksel në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Ky proces i...

PDK: Hoti u mashtrua nga Serbia, nuk ia ka idenë se si negociohet

Anëtari i kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj, shprehet se partia e tij është kundër qasjes dhe mënyrës së gabuar, se si qeveria e Kosovës...

Kosovë-Serbi/ Lajçak: Takimi i radhës i nivelit të lartë në fillim të shtatorit

I dërguari i Posaçëm i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka dhënë sinjalet për një raund të ri bisedimesh të nivelit të lartë...

Përshëndetja me bërryla mes Hotit dhe Vuçiçit

Në kohën kur jetojmë në periudhën e pandemisë, përshëndetja ka ndryshuar. Qytetarët kanë ndryshuar sjellje, duke iu përshtatur rregullave të reja. Nuk kishte si të...

BE-ja konfirmon: Dialogu Kosovë-Serbi do të vijojë nesër

Bashkimi Evropian ka njoftuar se dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të vazhdojë të enjten në ora 16:00. Takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Lajçak: Motori i përbashkët SHBA-BE nuk ka funksionuar

I dërguari i posaçëm për bisedimet Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, tha të martën se është i hapur për një bashkërendim më të afërt...

Dialogu me Serbinë/ Hoti tregon se kur mund të ndodhë takimi në Washington

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti është shprehur se takimi në Shtëpinë e Bardhë për dialogun me Serbinë, mund të ndodhë brenda disa javësh. I ftuar...

Deklarata e Macron dhe Merkel, kur do të rifillojë dialogu Kosovë-Serbi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel kanë dalë në një konferencë të përbashkët pas Samitit të Parisit. Përmes një deklarate të...

Takimet e 10-12 korrikut/ Grenell: BE ka mbështetjen tonë, t’i hiqen vizat Kosovës

I dërguar i posaçëm i SHBA për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka folur lidhur me iniciativën e fundit të BE-së për rikthimin e dy...

Të fundit

Porti ku ndodhi shpërthimi në Bejrut kishte një rëndësi jetike

Shpërthimi i madh që ndodhi sot në Bejrut ka shkaktuar mjaft lëndime në njerëz dhe dëme të shumta ekonomike. Të paktën 25 persona raportohet të...

Liban/ 25 viktima dhe 2200 të plagosur, ndërron jetë edhe lideri i partisë

Një ngjarje e rëndë ndodhi mbrëmjen e sotme në Liban, ku si pasojë e një shpërthimi të fuqishëm ndërruan jetë 25 persona, ndërsa u...

Zbulohet arsyeja pse Lewandowski refuzoi ofertën marramendëse të Real Madrid

One Sport zbulon se sulmuesi i Bayern Munich, Robert Lewandowski, ka refuzuar një ofertë shumë të rëndësishme nga Real Madrid, në vitin 2013. Nëse do...

Dialogu Kosovë-Serbi/ Haradinaj: Nuk i besoj LDK-së

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj deklaroi se partia e tij është lënë në terr nga LDK-ja dhe se ai nuk i beson asaj në lidhje me...

Djali sekret i Pablo Escobar zbulon ku i ka fshehur milionat Lordi i Kokainës

Roberto Sendoya Escobar është djali i parë i lordit të kokainës, Pablo Escobar. Ai ka zbuluar së fundmi se si është shpëtuar gjatë një përplasjeje...