E mërkurë, 28 Korrik, 2021
22.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në rajon në 24 orët e fundit

Ngjarjet kryesore në rajon

1- Përfundon takimi në Bruksel, asnjë përparim në dialogun Kosovë-Serbi

2- Osmani: Krimet e kryera nga regjimi serb duhet të quhen me emrin e tyre të vërtetë, genocid

3- Kreu i PDK: Edhe kursimet e fëmijëve i kam investuar në kriptovalutë

4- Prokuroria Speciale ngre aktakuzë ndaj ish-ministres Dhurata Hoxha

5- Përcillet babai i Kadri Veselit, ish-kryeparlamentari nuk mundi të ishte i pranishëm

6- Greqi/ Familja e Carolinës e dinte, një person i tretë ishte përfshirë në marrëdhënien në çift

7- Greqia kundër shitjes së nëndetëseve gjermane për Turqinë, mund të ndryshonte ekuilibrin e fuqisë detare

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Si mund të shmangen epidemitë

Numri i vdekjeve të raportuara nga COVID-19 ka kaluar 4 milionë, sipas Universitetit Johns Hopkins që regjistron infektimet dhe vdekjet. Në 100 vitet e...

Politikani lituanez dënohet me burg për spiunim për Rusinë

Një gjykatë në Lituani dënoi politikanin Algirdas Paleckis me gjashtë vjet burgim, pasi e shpalli fajtor për spiunim për Rusinë. Gjykata e rrethit Siauliai vendosi...

Lëkundje sizmike me magnitudë 4.1 në Shqipëri

Lëkundje sizmike janë regjistruar mbrëmjen e sotme në vendin tonë. Sipas statistikave të publikuara nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti me...

Zgjedhje të parakohshme? Haradinaj: Qeveria Kurti nuk do të zgjasë shumë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj deklaroi se qeveria e Albin Kurtit nuk do të zgjasë shumë, duke paralajmëruar se në...

I pandehur me ish-ministrin Tahiri/ Rrëzohet kërkesa e Jaeld Çelës për liri

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO), ka rrëzuar  kërkesën e ish-drejtorit të Policisë së Vlorës Jaeld Çela, për lirimin nga...