E shtunë, 26 Shtator, 2020
19 C
Tirana

Etiketa

detyre

Lleshaj: S’kam dhënë dorëheqjen, kam një mision për të kryer

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka hedhur poshtë në mënyrë kategorike lajmin se ka dhënë dorëheqjen. Deklaratën e ka dhënë nga Elbasani, duke konfirmuar...

Shkarkohet nga detyra shefi i komisariatit të Vaut të Dejës

Beteja me kanabis sativën ka sjellë edhe largimin e parë nga radhët e Drejtorisë së Policisë Shkodër. Bëhet fjalë për Paulin Çupin, i cili për...

Konfirmohet në detyrë gjyqtarja e GJKKO, Etleva Deda

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë gjyqtaren e Gjykatës Kundër Krimit dhe Korrupsionit të Organizuar, Etleva Dedën. Etleva Deda e nisi...

Konfirmohet në detyrë prokurori Ludovik Dodaj

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka konfirmuar në detyrë prokurorin e Gjykatës së Apelit në Durrës, Ludovik Dodaj. Trupa gjykuese e përbërë nga Suela...

U pezullua për falsifikimin e dokumenteve, SPAK rikthen në detyrë Luan Dacin

Gjykata e Posaçme e Apelit kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK) ka vendosur ta rikthejë në detyrë anëtarin e KPA, Luan Dacin. Ky i...

Cakaj nis vizitën zyrtare në Kosovë, takohet me Konjufcën

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj aktualisht ndodhet në Kosovë ku po zhvillon vizitën e tij të parë zyrtare,...

Merr detyrën Presidenti i ri i Kroacisë

Presidenti i ri i Kroacisë, Zoran Millanoviq, mori të martën detyrën nga paraardhësja e tij, Kolinda Grabar Kitaroviq. Ai e bëri betimin, duke u zotuar...

Albin Kurti merr sot zyrtarisht detyrën

Albin Kurti sot merr zyrtarisht detyrën si kryeministër i Kosovës. Në mungesë të ish-kryeministrit Ramush Haradinaj i cili ndodhet në SHBA, do të jetë ish-zëvendëskryeministri...

Ekzekutimi i policit që ishte në krye të detyrës, nesër ditë zie në Kosovë

Dita e nesërme do jetë ditë zie për Kosovën. Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi vendosi që të shpallë të enjten ditë zie, pas ngjarjes tragjike...

Kosovë/ Prokuroria ngre aktakuzë ndaj ministrit në detyrë

Prokuroria Themelore në Prizren, Departamenti i Krimeve të Rënda, ka ngritur aktakuzë kundër K.G, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën...

Të fundit

Ngritja e Gjykatës së Lartë, KLGJ: Vijon procedura e verifikimit të kushteve për kandidatin

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka hapur procedurat për ngritjen në detyrë në Gjykatën e Lartë, nga radhët e juristëve të spikatur, për tre pozicione...

Emri/ Zbulohet kandidatja e Trump për në Gjykatën Supreme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka vendosur të nominojë gjyqtaren konservatore, Amy Coney Barrett në Gjykatën Supreme. Presidenti pritet që ta bëjë këtë...

Irani ‘dridhet’ nga një tërmet 5.2 ballë

Një tërmet me fuqi prej 5.2 ballë sipas shkallës së Rihterit goditi rajonin Golestan në verilindje të Iranit Në një deklaratë nga Qendra Sizmologjike e...

Brazil/ Mbi 140 mijë të vdekur nga C*vid, shtyhen karnavalet e Rio de Janeiros

Brazili kalon shifrën e 140 mijë të vdekur me koronavirus. Të infektuarit në vendin amerikano jugor e kalojnë 4 milion e 700 mijë, duke...

SHBA, mbi 7 milion të infektuar me Covid-19

Shtetet e Bashkuara kanë tejkaluar 7 milionë raste të konfirmuara me koronavirus. Sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA janë shënuar më shumë...