E hënë, 30 Nëntor, 2020
15 C
Tirana

Etiketa

detyra

Dyshohet se favorizoi persona nën hetim, shkarkohet prokurori Fatmiri Lushi

Prokurori i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier, Fatmir Lushi, është shkarkuar ditën e sotme nga detyra. Ai ishte shkarkuar edhe më parë nga ana e...

Rama merr vendimin, liron nga detyra zv.ministrin e Punëve të Jashtme

Etjen Xhafaj, zëvendësministri i Ministrisë për Evropë dhe Punët e Jashtme, është liruar nga detyra dhe është emëruar në të njëjtin post në Ministrinë...

U filmuan duke kërcyer në dasmë, pezullohen 4 efektivët e policisë

Katër efektivët e policisë të cilët shpërdoruan detyrën dhe kërcyen bashkë me nusen në dasmën që kishin shkuar për kontroll janë pezulluar nga detyra. Pas...

Pezullohet nga detyra punonjësi i policisë në Kakavijë

Një punonjës policie në Kakavijë është pezulluar sot nga detyra, pasi akuzohet se tentoi të kalonte jashtë radhe një makinë. Me vendim të drejtorit të...

KPK shkarkon nga detyra Fatmira Hajdarin

KPK sapo ka shkarkuar nga detyra gjyqtaren Fatmira Hajdari, pasi kishte probleme me pasurinë. Nga seanca e mëparshme u njoftua se Hajdari kishte probleme me...

Shkarkohet nga detyra anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë

Anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Arben Dollapaj është shkarkuar ditën e sotme nga detyra. Edhe pse kaloi shkallën e parë të vettingut, Kolegji...

SHÇBA pezullon nga detyra punonjësen e Policisë, ja arsyeja

SHÇBA ka ekzekutuar vendimin penal të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Korçë, e cila ka caktuar masën e sigurimit personal “Pezullim i ushtrimit të një...

Shkarkohet nga detyra anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, ja arsyeja

Anëtari i KLP-së, Besnik Cani është shkarkuar ditën e sotme nga detyra me vendim të Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. KPA thekson se prokurori Cani...

Shkarkohet nga detyra doganieri i Tre Urave të Përmetit/ Arsyeja

Drejtoria e Përgjithshme e Doganave ka shkarkuar nga detyra doganierin Arten Ibrahimi. Raportohet se ai u kap në Qafë Botë ku po tentonte të kalonte...

“Mungesë të burimeve financiare”, KP: Të shkarkohet nga detyra anëtari i KLP

Zbardhen konkluzionet përfundimtare për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani, i cili doli para Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Pas verifikimeve të...

Të fundit

Aksident i rëndë në Durrës, humb jetën drejtuesi i motorit

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur mesditën e sotme në Golem të Durrësit. Një furgon është përplasur me një motor duke i...

Moderna pritet të kërkojë sot autorizim për vaksinën Covid-19

Kompania e prodhimit të barnave Moderna njoftoi se do të aplikojë sot (të hënën) në SHBA dhe Evropë për marrë autorizimin për përdorimin e...

Kosova, me shpejtim drejt Vetëvendosjes

Nga: Andi Bushati Ajo që ka ndodhur këtë të djelë në Podujevë e kapërcen cakun e një palë zgjedhjeve të parakohshme lokale. Duke mundur së...

Ballkani Perëndimor e ka të vështirë të distancohet nga krimet e të shkuarës

Nga: Nicola Gjorgjevic “Emerging Europe” Kanë kaluar mbi 20 vite nga konfliktet e fundit të armatosura në Ballkanin Perëndimor, por efektet e tyre vazhdojnë të...

“Nuk morëm rezultatin e testit”/ Flet vëllai i pacientit që u hodh nga Covid 2

Anton Skabonda, vëllai i pacientit 60 vjecar i cili mëngjesin e sotëm i dha fund jetës duke u hedhur nga spitali “Shefqet Ndroqi, ku...