E enjte, 2 Prill, 2020
6 C
Tirana

Etiketa

denoncime

Opozita paralajmëron skandalin e radhës pas videos së Allës

Pas videos së Lefter Allës me kokainë, një tjetër rast po paralajmërohet nga opozita. Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, i ftuar pasditen...

Qytetarët nuk i falin më drejtuesit e mjeteve, në 2 ditë ndëshkohen 22 shoferë (video)

Qytetarët gjithmonë e më shumë po ndërgjegjësohen, dhe po denoncojnë rastet e shkeljeve të rregullave të qarkullimit rrugor. Falë adresimit të shkeljeve nga ana e...

Zbardhet skandali/Skema e mashtrimit me TVSH-në, “arrest me burg” për 4 administratorët

Prokuroria vijon hetimet lidhur me skemën e mashtrimit me TVSH-në, ku vendosi në pranga 13 biznesmenë, ndërsa 12 të tjerë u shpallën në kërkim...

Të fundit

SHBA-ja duhet ta udhëheqë botën në përpjekjet ndaj pandemisë

Nga: Martin Wolf “Financial Times” Historia përshpejtohet gjatë periudhës së krizave. Pandemia aktuale, nuk mund të transformojë vetëm botën, por ajo mund të përshpejtojë ndryshimet...

MOSAD, si Izraeli po e përdor shërbimin e tij sekret kundër koronavirusit

Nga: Ben Caspit “Al Monitor” Josi Kohen, kreu i shërbimit sekret izraelit, Mossad, ka mësuar gjatë javëve të fundit një mësim shumë interesant. Ishte shumë...

Duhanpirësit, më të prirur të sëmuren me COVID-19? Çfarë thonë ekspertët

A janë duhanpirësit më të prekshëm ndaj COVID-19? Ekspertët nuk e dinë ende me siguri të plotë. “Por bazuar në informacionin që kemi në...

I ati mjek u infektua me koronavirus, flet i biri Dj Viki: Ndiqni rregullat e karantinës

Mjeku i njohur Dhimitër Kraja, i njohur nga të gjithë si “doktor Luli”, u rikthye nga pensioni për të shërbyer krah kolegëve të tij...

Shtyhen sërish masat kufizuese, Conte zbulon për italianët fazën e dytë që i pret

Në përpjekje për të frenuar koronavirusin, mbrëmjen e djeshme, kryeministri italian Giuseppe Conte ka nënshkruar dekretin për shtrirjen e masave kufizuese deri më 13...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT