E hënë, 13 Korrik, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

deklaratave

“Mbani fort oligarkët se janë të besës”, Tedi Blushi ia kthen Spiropalit

Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi ka reaguar menjëherë pas përgjigjes që Elisa Spiropali i ktheu Ilir Metës. Përmes një postimi në Facebook, Blushi e pyet...

“Kemi territore në Egje”, grekët sulmojnë me “Molotov” konsullatën turke pas deklaratave të Erdogan

Në një hark kohor të shkurtër, dy ngjarje, njëra pas tjetrës, duket kanë tronditur sërish marrëdhëniet turko-greke. Gjatë ditës së djeshme Presidenti turk Rexhep Taip...

Emiljano Nuhu i palëkunudur: S’i heq asnjë presje deklaratave të mia

Ish oficeri Emiljano Nuhu, flet sërish nga arratia pas deklaratave të SHÇBA-së, në lidhje me rastin e Xhisiela Malokut. Në një intervistë me lidhje “Skype”...

Kryemadhi i shmanget deklaratave të Metës: S’dua të debatoj, jam kryetare partie

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi deklaroi se nuk ka ndërmend të debatoj në publik më presidentin Ilir Meta që është dhe bashkëshorti i saj. E ftuar...

“Edi Rama, person non grata në Serbi”, kërkesa pas deklaratave për President kombëtar

Deklarata e fortë e kryeministrit Edi Rama për zgjedhjen e një Presidenti të përbashkët për Kosovën dhe Shqipërinë, ka vënë në lëvizje serbët. Kryetari...

Rama i përgjigjet deklaratave të Donald Lu: Shumë shpejt rezultate konkrete

Kryeministri Rama nisi nga Fieri diskutimin për buxhetin e vitit 2018, mes deklaratave që lidhen me buxhetin dhe vijueshmërinë e ekzekutivit kryeministri gjeti momentin...

Të fundit

Vuçiç: Gjendja lidhur me Kosovën, pothuajse e pashpresë

Ditën e sotme, kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti zhvilloi një video-konferencë me Presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiç. Ky i fundit sapo ka reaguar lidhur me...

“Hyj në këtë punë!” Në përgjimet e reja të Zaev përmenden 6 milion euro

Një audio-përgjim i ri në kohëzgjatje prej 12 sekondash është publikuar në internet, në kanalin e YouTube të quajtur “Zoki Zhvatësi”. Në xhirimin e shkurtër...

Shpërthim në një anije ushtarake amerikane

Në bordin e një anije ushtarake në bazën detare amerikane në San Diego, ka pasur një shpërthim. Për pasojë disa marinarë kanë mbetur të plagosur. “CNN”...

Chelsea ofron 100 milion euro për yllin e Atletico Madrid

Chelsea pagoi 80 milion euro tek Athletic Bilbao verën e vitit 2018 dhe siguroi shërbimet e Kepa Arrizabalaga. Spanjolli u bë portieri më i shtrenjtë...

Gjendet një trup i pajetë në Berat

Së fundmi është gjetur trupi i pajetë i një 74-vjeçari në lagjen Çlirim të Beratit. “Balkanweb” raporton se viktima ndodhej në katin e dytë të...