Tuesday, May 17, 2022
21.5 C
Tirana

Etiketa

çmimi

Bordi i transparencës mban të pandryshuar çmimin e vajit të lulediellit

Bordi i transparencës për çmimet e shportës ka mbajtur të pandryshuar çmimin e tregtimit të vajit të lulediellit. Në mbledhjen e zhvilluar për këtë...

Bordi mban të pandryshuar çmimin e vajit të lulediellit 

Çmimi i shitjes të vajit në treg do të mbetet i pandryshuar deri ditën e premte. Bordi i kontrollit të çmimeve për produktet e...

“S’mund të fitoni në këtë kohë l*fte”, Rama tregon masën që ka marrë qeveria

Në një takim me furnizuesit e naftës, kreu i qeverisë Edi Rama u shpreh se brenda 24 orësh do të kalojë një akt normativ...

Ndërtuesit paralajmërojnë rritjen e çmimeve të apartamenteve

Ministria e Financave parashikon në strategjinë afatmesme të të ardhurave 2022-2026, që do të aplikohet futja e skemës së TVSH-së në shitjen e parë...

Harroi t’i jepte çekun/Donaldi shkakton te qeshura: Do bëj kuzhinën me këto

Publiku i dha fitoren Ilir Shaqirit në “Big Brother Vip”. Aktori Donald Veshaj, kur pa Ilirin me çekun e 100 mijë euroshit në dorë,...

Shoqata e Transportit paralajmëron nga 1 nëntori ofrim shërbimi deri 20%

Transporti urban në Tiranë, Kamëz dhe Vorë reduktoi shërbimin 50% për shkak të mospërballimit të kostove të larta nga kriza e Covid-19 dhe shtrenjtimi...

Shtrenjtimi i kafesë dhe sheqerit shkakton rritje zinxhir në bare e restorante

Kafeja është një nga produktet më popullore në vend dhe më të konsumuara, por kohët e fundit, çmimi i saj, sidomos në bare dhe...

Shtrenjtimi i miellit/ Rritet çmimi i bukës me 10 lekë nga disa operatorë

Prej 2 javësh disa furra në vend kanë rritur çmimin e bukës me 10 lekë, duke e çuar në 80 lekë, me një shtrenjtim...

Euro 2020/ Donaruma më i miri i turneut, ja kush ishte në jurinë që e zgjodhi

Portieri i kombëtares fituese të Euro 2020, Donaruma u shpall dhe lojtari më i mirë i turneut. Xhixhio pati performancë të mirë në te...

E kërkojnë klubet e mëdha europiane, Dortmundi vendos çmimin për Erling Haland

Erling Haland është një nga emrat më të lakaur në merkato, ku shumë ekipe duan të kenë pjesë të tyre norvegjezin. Fillimisht u përfol se...

Të fundit

Turqia e prerë, s’do të miratojë anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha të hënën se nuk do ta miratonte anëtarësimin e Suedisë dhe Finlandës në NATO, nëse ato sanksionojnë...

Energjia, 37 për qind e faturave nuk u paguan në kohë nga konsumatorët

Të paktën 37 për qind e faturave të energjisë nuk janë paguar në kohë nga konsumatorët, dhe nga ana e Operatorit të Shpërndarjes së...

Kushi me përfaqësues të Bankës Botërore/Digjitalizimi siguron sistem të qëndrueshëm arsimor

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi, priti në një takim përfaqësuesit e Bankës Botërore në Shqipëri, z. Emanuel Salinas dhe z. Nalin Jena,...

Nga bananet tek qymyri, zbulohen 53 pako me lëndë narkotike në portin e Durrësit

Gjatë viteve të fundit, porti i Durrësit është kthyer në një "strehë" për trafikantët. Lënda narkotike shpesh fshihet në kamionët me banane. Por tashmë...

Pompeo nderohet me titullin “Honoris Causa”, përfaqësuesit e Berishës: Erdhi në këmbim të lekëve

Vizita e ish-Sekretarit të Trump, ka trazuar ujërat brenda "Foltores" së drejtuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, ku kanë shpërthyer në akuza ndaj tij. Një ditë...