E premte, 25 Shtator, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

cmime

Abuzuan me çmimet, gjobiten 9 administratorë subjektesh

Përmes një njoftimi, Policia e Shtetit bën me dije se vijojnë kontrollet në të gjithë vendin, për parandalimin dhe goditjen e rasteve të abuzimit...

Abuzimi me çmimet/ Procedohen penalisht 8 administratorë subjektesh

Policia e Shtetit ka proceduar penalisht 8 administratorë subjektesh pasi abuzuan me çmimet. Po ashtu, policia njofton se janë ndëshkuar me gjobë edhe 6 të...

Rritën çmimet, tatimet kapin “mat” 6 farmaci dhe 7 pika fruta-perimesh

Ministria e Financave dhe Ekonomisë, njoftoi se në kuadër të masave të marra nga Qeveria për parandalimin e përhapjes së Covid-19, si dhe në...

Joker udhëheq në nominimet për çmimet filmike Oscar

Joker ka udhëhequr nominimet për çmimet filmike Oscar. Akademia e Arteve dhe Shkencave në Shtetet e Bashkuara ka bërë të ditura nominimet e filmave në...

FSHF publikon çmimet/ Zbuloni sa kushtojnë biletat kundër Islandës

Shqipëria do të presë Islandën më 10 shtator në kuadër të eliminatoreve për Kampionatin Europian të vitit 2020, sfidë e vlefshme për grupin H,...

Kontrolle në bregdet/ Denaj-bizneseve: Deklaroni çmimet reale

Gjatë një inspektimi në Golem, ministrja e Financave dhe Ekonomisë, znj. Anila Denaj, e cila shoqërohej nga drejtuesit e Hetimit Tatimor, u ndal për...

Njihuni me shtetin që ka çmimet më të shtrenjta në gjithë Evropën

Nuk është vetëm peshku që është i kripur në Islandë. Një natë në hotel, një drekë, një veshje apo një biletë autobusi kushtojnë mesatarisht...

Nis shpërndarja e “Kartës së Studentit”, ja shërbimet që do përfitohen me çmime të reduktuara

Gjatë inaugurimit të shtëpisë-muze të shkrimtarit të njohur Ismail Kadare, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njoftoi dje se javën e ardhshme do...

Dua Lipa bën historinë, “Grammy” i dytë në karrierë (foto)

Këngëtarja e një sërë hiteve, Dua Lipa, ka shkruar historinë duke u bërë shqiptarja e parë që rrëmben një çmim të dytë “Grammy”. Në mbrëmjen...

Shqipëria me karburantin më të shtrenjtë në Europë

Shqiptarëve u duhen mesatarisht 10.3% të të ardhurave ditore për të blerë një litër benzinë, duke e renditur në këtë mënyrë në shtetin europian...

Të fundit

Pse u arrestua Hysni Gucati? Reagon Zyra e Prokurorit të Specializuar

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka reaguar lidhur me arrestimin e kreut të Organizatës së Veteranëve të UÇK, Hysni Gucatin. Në komunikatën zyrtare për mediat, thuhet...

Në prag të valës së dytë të virusit, Kosova lehtëson masat për parandalimin e pandemisë

Qeveria e Kosovës ka miratuar masat e reja për parandalimin e përhapjes së pandemisë së koronavirusit, ku vihet re lehtësimi i tyre. Të gjithë qytetarët...

Petro Koçi emërohet në krye të PS së Fierit

Zv. ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi ka marrë një tjetër post politik. Mësohet se atij i është besuar drejtimi i degës së Partisë Socialiste në...

Virusi godet sërish Lombardinë, regjistrohen shifrat më të larta pas karantinës

Në Itali shifrat e Covid-19 janë në rritje, dhe bilanci është negativ, megjithëse në Europë ka dhe më keq, në shtete si Franca dhe...

Makthi i sekserit të Vjosës

Nga Mero Baze Në pranverën e vitit 2001, në kulmin e fushatës elektorale, kur kryeministër ishte Ilir Meta, anektoda më e përhapur në Tepelenë, ishte...