E martë, 24 Nëntor, 2020
9 C
Tirana

Etiketa

Casillas:

Fitoi gjithçka në karrierë, Casillas tërhiqet nga futbolli

Iker Casillas i ka dhënë fund karrierës profesioniste si futbollist. Portieri legjendar i Spanjës fitoi gjithçka në rrugëtimin e tij 21-vjeçar ndërsa mbrojti portën e...

Pas sulmit në zemër, një tjetër dramë trondit familjen e Casillas

Bashkëshortja e ish-futbollistit legjendar Iker Casillas, Sara Carbonero befasoi mbarë botën me deklaratën e sotme për mediat se vuan nga kanceri në vezore. Gazetarja spanjolle...

Ka dhe një vit kontratë, Casillas merr vendimin për të ardhmen pas sulmit në zemër

Iker Casillas pas sulmit në zemër që pësoi pak javë më parë ka marrë vendimin për të ardhmen e tij. Ai tashmë ka vendosur...

“Mourinho më tha që isha për Serie C, por më mirë se Casillas”

Ai është heroi i “Tripletës” së famshme të Interit në 2010 dhe tashmë rikthehet të flasë për marrëdhëniet me numrin një të pankinës, Jose...

Casillas: Buffon mos u tërhiq nga futbolli

Iker Casillas dhe Gianluigi Buffon padyshim që janë legjenda të mëdha në futboll. Që të dy portierët kanë arritur që me punën e tyre...

Të fundit

Muka: Vaksina mund të vijë në fund të vitit tjetër në Shqipëri

Shpresat për kurimin nga Covid-19, janë bazuar të gjitha mbi zbulimin e vaksinës. Epidemiologu, Taulant Muka në një intervistë për ''RTV Ora'', ka treguar se...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Si funksionon tranzicioni në SHBA, lëvizjet e Biden deri kur të marrë detyrën

Duke filluar nga tani e deri në inaugurimin e tij më 20 janar, Presidenti i zgjedhur Joe Biden do të fillojë të ndërtojë administratën...

Nga 50 në 200 euro/ Si abuzohet me pacientët për ilaçin kundër Covid-19

Burim Gashi, 41 vjeç, të dielën është shtrirë në Klinikën Infektive në Prishtinë, pas përkeqësimit të gjendjes me koronavirus. Mjekët menjëherë i kanë thënë...

Kakërdhitë e Zagorisë, bariu i Skraparit dhe elita e gomerëve të Shqipërisë

Nga: Shpëtim Nazarko Shiko, po më thoshte një miku im i vjetër. Në Zagori, deri para pak vitesh, u krijuan kope të mëdha me bagëti....