E martë, 26 Tetor, 2021
4.5 C
Tirana

Etiketa

Brenda

Kriza brenda CDU rrezikon largimin e parakohshëm të Merkelit

Nga Arne Delfs & Patrick Donahue “Bloomberg” Angela Merkel ndodhet nën një presion në rritje, teksa shumë figura të njohura në partinë e saj kërkojnë...

Koronavirusi/ Policia kineze mbyll me zinxhirë dhe me dry njerëzit në shtëpi

Përhapja e koronavirusit me një shpejtësi të frikshme ka bërë që autoritetet kineze të marrin masa nga më drastiket. Së fundmi një video tronditëse po...

Tani edhe Holanda e kupton se e ka mafien brenda

Nga Roberto Saviano Derk Wiersum është avokati holandez që u vra dhjetë ditë më parë pasi kishte pranuar të mbronte Nabil Bakkali-n, të super-penduar në...

Kina mund të godasë SHBA-së brenda 30 minutave, a është zgjuar “gjiganti i fjetur”?

Kina zbuloi të martën “armën e apokalipsit”, gjatë njërës prej paradave më të mëdha ushtarake të organizuaruara ndonjëherë në vend. Super-arma e tmerrshme bërthamore,...

Foto/ Brenda vilës luksoze të Ermalit dhe Amit

Është folur e stërfolur për vilën superluksoze të Amit dhe Ermalit e cila ndodhet në zonën më të pasur të Tiranës. Pak a shumë...

Brenda vilës 200 mijë euroshe të Ledri Vulës, dalin pamjet që të lënë pa mend

Reperi i njohur Ledri Vula disa muaj më parë bleu në Brezovicë një shtëpi super-luksoze  që kushtoi 200 mijë euro. Pamjet e vilës në...

Dokumenti/ Roli i Berishës për të penguar pavarësinë e Kosovës dhe njohja si autonomi brenda Serbisë

Nga Andi Haxhiu/ Me 12 Shtator 1995, Presidenti i Republikes se Shqiperise, Sali Berisha, u takua me Presidentin e Shteteve te Bashkuara te Amerikes,...

“Drogën e mbolli shteti”, befason dëshmitari në gjyq: Si u ndërtua hambari brenda natës

Pas më shumë se 2 vite nga asgjësimi i 4 mijë rrënjëve kanabis në një fshat të Matit, Gjykata për Krime të Rënda është...

Një veting për brenda vendit dhe një për jashtë

Nga Pëllumb Nako Vetingu në Drejtësi dhe Re forma Ligjore në këtë drejtim dihen masivisht nga opinioni ynë publik se përbëjnë një gurë prove të...

“Mjerë moj Shqipëri ku je katandisur”, qytetarja tregon ‘tmerrin’ brenda QSUT-së

Hallet me të cilat përballen çdo ditë qytetarët shqiptarë janë të shumta e nga më të ndryshmet. Por, kur është fjala për shëndetësinë, të...

Të fundit

Reagime pas ndalimit të sportistëve të Kosovës nga Serbia

Autoritetet e Serbisë ndaluan në kufi dhe nuk lejuan ekipin përfaqësues të boksit të Kosovës që të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të Boksit...

“Ata autobusë prodhojnë kancer, keni 5 ditë kohë”, arrihet dakordësia

Pas shumë ditëve të utobusëve të tejmbushur dhe vonesave të pajustifikuara, sot është arritur dakordësia me operatorët e transportit urban. Kryebashkiaku i Tiranës, Erion...

Derbi gjithnjë përtej futbollit…

Nga: Eduard Zaloshnja Para ca kohësh, zhvillova një sondazh me tifozë e dashamirës të Tironës në lidhje me ndryshimin e emrit zyrtar të klubit (nga...

Vd*kja e turistëve ruse/Prokuroria kërkon ndihmë nga kompanitë e huaja

Lidhur me rastin e vdekjes së mistershme të katër shtetasve rusë, Prokuroria i është drejtuar me një kërkesë një kompanie të huaj, për të...

VIDEO/Semi përplaset me Fifin për shkopin që ajo mban në dorë, shpërthen në lot

Sherri i sajuar ndërmjet Fifit dhe Monikës, ka përshirë lojtarë të tjerë, duke krijuar jo pak polemika tek banorët e shtëpisë së “Big Brother...