E shtunë, 11 Korrik, 2020
22 C
Tirana

Etiketa

blendi fevziu

Fevziu i trembet një ’97 të dytë: Jemi pranë katastrofës!

Kriza politike është risjellë sërish në fokus nga gazetari Blendi Fevziu, i cili jo vetëm që është i shqetësuar, por është i mendimit se...

Blendi publikon foton me vajzën, mahnitet Luana: Wow, sa e bukur!

Gazetari Blendi Fevziu ndodhet në Turqi me pushime, ndërsa shoqërohet edhe nga vajza e tij e madhe, Mishel. Fevziu ka publikuar një foto me të...

“Ke punuar shofer në Ministrinë e Brendshme”/ Fevziu i nxjerr SMS deputetit

Kujtim Gjuzi ka bërë një zotim mbrëmjen e shkuar në emision “Opinion”. Përkundër thashethemeve, deputeti i Kuvendit të Shqipërisë tha se jep dorëheqjen nëse...

Përse Shqipërisë i është cënuar siguria kombëtare?

Nga: Blendi Fevziu Shqipëria ka përballur dje një nga ngjarjet më të rënda të viteve të fundit. Nuk bëhet fjalë thjeshtë për vjedhjen e disa...

Masakra në Zelandë/Terroristi kishte të shkruar në armë “Skanderbeg”, reagon Fevziu

E tmerrshme ka qenë ngjarja makabre në xhaminë Al Noor në Christchurch, Zelandë e Re ku të paktën 40 persona mbetën të vdekur dhe...

Blendi Fevziu ‘shkel ritualin’ në Opinion, tregon hallin që e detyroi

Moderatori Blendi Fevziu është shfaqur rregullisht në ekran prej më shumë se 20 vitesh. Së fundmi, ka rënë në sy një mënyrë tjetër e...

Studentja vë në siklet Fevziun: Ku studion vajza jote?

Emisioni “Opinion” dje, iu dedikua protestës së studentëve. Ata kanë diskutuar së bashku me pedagogët e ftuar, në lidhje me kërkesat e tyre dhe...

“Studentët ndihen të fyer dhe të nëpërkëmbur”

Gazetari Blendi Fevziu i cili ka ndjekur edhe në terren protestën e studentëve, ka folur në studion e ABC News për kërkesat e tyre,...

Fevziu i mbyll mikrofonin Nokës: Mua s’ma mbyll dot gojën, as ti e ndonjë tjetër!

Përplasja mes Qeverisë dhe Presidencës lidhur me mosdekretimin e Sandër Lleshit si Ministër i Brendshëm, ka shkaktuar debate të forta në emisionin “Opinion”. Në këtë...

“I bën fresk qeverisë”/Fevziu i kujton Nokës mesazhet që i çojnë Xhafës (Video)

Debate të ashpra kanë shpërthyer mbrëmjen e djeshme në emisionin “Opinion”, ku Flamur Noka ka akuzuar Fevziun se i bën freks qeverisë, dhe se...

Të fundit

Ekzekutimi i nipit të “El Chapo”, kartelet rrethojnë qytetin për të gjetur autorin

Ekzekutimi i nipit të Joaquín ‘El Chapo’ Guzmán ka ngjallur frikën e një përshkallëzimi në luftërat e kartelëve në Meksikë. Enrique Guzman është gjetur i...

Sherr mes të rinjve në Gramsh, merret peng vëllai i njërit prej tyre

Një sherr mes disa të rinjve është regjistruar mbrëmjen e djeshme në një lokal në qytetin e Gramshit. Ndërkohë, pas zënkës 3 të rinj kanë...

Skema/ Vidhnin skafe në Greqi, bien në pranga 8 shqiptarë

Policia greke ka goditur një bandë shqiptarësh që vidhnin skafe në vendin fqinj. Bëhet me dije se në pranga kanë rënë 8 shqiptarë, përkatësisht 4...

Vendimi për ta kthyer ‘Aya Sofya’ në një xhami, reagon Erdogan

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Aya Sofya do të hapet më 24 korrik për faljen e namazit të xhumasë. Në një fjalim drejtuar...

Një grua gjendet pa shenja jete brenda dhomës së hotelit në Sarandë

Një grua rreth moshës 69 vjeç është gjetur e pajetë sot në mëngjes, në qytetin e Sarandës. Raportohet se bëhet fjalë për një turiste me...