E hënë, 26 Tetor, 2020
21 C
Tirana

Etiketa

biznesi

Biznesi me shëndetin: Ja sa fitojnë kompanitë e prodhimit të ilaçeve

Të gjithë mezi po presin daljen e vaksinës së duhur kundër Covid-19. Por pandemia ka nxitur edhe akuza ndaj industrisë farmaceutike, se ajo është...

Bizneset, propozimet për rimëkëmbjen; Si të shpëtojmë nga kriza e Covid-19

Përfaqësues të sipërmarrjes fason, turizmit, bareve, restoranteve, eksporteve të produkteve bujqësore, për shkak të rënies të xhiros 50-70% nga pandemia dhe fuqisë blerëse, parashikojnë...

“Faturat ju janë rritur nga viti në vit”, Basha jep premtimet nga Pogradeci (VIDEO)

Kryedemokrati Basha, në një lidhje 'live' nga Pogradeci, ka folur për situatën e vështirë ekonomike që gjendet ky qytet. Ai ka vizituar nga afër...

Biznesi nuk e përdor garancinë e parë sovrane, tërheq 55% të fondit të vënë në dispozicion

Garancia e parë sovrane, e cila vuri në dispozicion të bizneseve një shumë prej 11 miliardë lekësh, që ata mund ta merrnin hua në...

“Më çmendet! Jam me fëmijë mo burrë”, policia shoqëron me dhunë qytetarin që po merrte krep

Roland Dhimogjini ka një biznes kreperi pranë sheshit Wilson në Tiranë. Ai tregon, se në datën 12 Maj, rreth orës 21:00, kanë mësyrë forcat...

Pronari i biznesit ‘falenderon’ Ramën për falimentimin

Bizneset çdo ditë e më shumë po ankohen pas krizës së koronavirusit. Pak ditë më parë, një biznes u tall me liderët në vend,...

Pronarja e biznesit: I hoqa bllokun Ramës në rrjetin social, doja të shihja a do e hapja dyqanin

Kryedemokrati Basha vijon të takojë bizneset, ndërsa shpesh është shprehur se po përjetojnë një tjetër krizë nga COVID-19. Sot ai është takuar me disa...

Biznesi shqiptar i futbollit, sa është vlera e kombëtares dhe klubeve

Flet presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka:  Fatkeqësisht, ne nuk kemi një strategji kombëtare për sportin, dhe shteti shqiptar ka një buxhet...

Si po rritet industria automotive në Shqipëri

Eksportet në grupin ku bëjnë pjesë produktet e fabrikave të industrisë automotive, në fund të shtatorit, ishin 45% më të larta se totali i...

7 strategjitë e biznesit që ju ndihmojnë të keni para në çdo rrethanë

Është e lehtë për të fituar para kur klientët besojnë tek ju, ekonomia po lulëzon dhe të gjithë janë të lumtur. Por çfarë ndodh...

Të fundit

Mosmbajtja e maskës: Gjobiten 644 persona, 9 të shoqëruar

Në 24 orët e fundit, policia ka gjobitur me 30 mijë lekë, 644 persona të cilët nuk e kishin mbajtur maskën, në kuadër të...

Rinas: Nuk deklaroi mijëra paund, procedohet 35-vjeçarja angleze

Një person u vu në pranga dhe një tjetër u procedua penalisht nga shërbimet e policisë Kufitare në Rinas. 22-vjeçari R.A, banues në Elbasan, u...

Covid në vend: Në 24 orë 288 raste, numër i ulët i të shëruarve

Në 24 orët e fundit, është regjistruar një rënie e lehtë  e rasteve të reja me Covid-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë, informon se 288...

Përplasja me Macron, Erdogan thirrje turqve: Mos blini mallra franceze

Presidenti turk, Rexhep Taip Erdogan u ka bërë thirrje turqve që të mos blejnë mallrat franceze. Gjatë një fjalimi në televizion, ai u bëri thirrje...

Ndryshimet kushtetuese, PPE: Rama të presë opinionin e Komisionit të Venecias

Reporteri për Shqipërinë në grupin e Partive Popullore Europiane në Parlamentin Europian, David Lega ndan të njëjtin mendim me Komisioniein për Zgjerim, Oliver Varhelyi...