E hënë, 23 Nëntor, 2020
16 C
Tirana

Etiketa

Biznes

“Dua një derë të blinduar”, Tea e “Përputhen” sqaron mesazhin

Emisioni "Përputhen" ka shkaktuar shumë zhurmë lidhur me sherret e vazhdueshme, por edhe për përjashtimin e pjesëmarrësve. Arsyet janë të ndryshme, dhe vetë të...

Basha: Taksat e rritura kanë çuar biznesin në krizë, zgjidhja është plani i PD

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjetin social Facebook, shqetësimin e një biznesi të vogël, në lidhje me rritjen e taksave...

Tatimet njoftojnë bizneset/ Nga 1 janari faturat me shtetin do jenë vetëm online

Nga 1 janari, të gjitha bizneset që kanë marrëdhënie me shtetin do të lëshojnë vetëm faturë elektronike si dokumentacion të vlefshëm tatimore, në bazë...

Basha në Fushë-Krujë: Mbi 100 mijë persona humbën vendet e punës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar takimet e tij me biznesin, teksa sot u ndal te një mobileri në Fushë-Krujë. Basha u tha...

Basha thirrje Ramës: Ndali vjedhjet këto 6 muaj, ndihmo bizneset që po falimentojnë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha zhvilloi takime me sipërmarrësit e biznesit të vogël në ''Rrugën e Durrësit’’dhe ''Myslym Shyri'' në kryeqytet. Sipas Bashës, konsumi...

Balla ngre akuza të forta: Të hetohen bizneset e Bashës, kanë problematika të fshehura

Taulant Balla, kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste ka deklaruar sot se bizneset e familjes së Lulzim Bashës janë shtuar gjatë qeverisjes së PS-së....

Të rritesh në kohë krize, biznesi që u zhvillua gjatë periudhës së pandemisë

Orientimi i burimeve drejt prodhimit të maskave i mundësoi kompanisë së prodhimit të tekstileve, SAM, jo vetëm të kompensonte rënien e porosive nga partnerët...

“Hyrrem” lë aktrimin dhe i futet biznesit

Aktorja gjermano-turke Meryem Uzerli, e cila mori një famë të madhe me rolin e saj si “Hyrrem” në serialin “Sulejmani i madhërishëm”, duket se...

Shtyhen për vitin tjetër lehtësitë për biznesin

Qeveria ka vendosur të shtyjë për vitin e ardhshëm aplikimin e dy masave që ka prezantuar si pjesë të paketës së tretë për të...

Basha: Ne do ta heqim bandën e tatimorëve nga qafa e biznesit

Kryetari i PD-së Lulzim Basha shkruan në rrjetin social Facebook se kriza ekonomike po thellohet çdo ditë. Ndër të tjera, ai pohon se sipërmarrës të...

Të fundit

Deputeti i PS sfidon masat anti-covid, me mbi 10 veta në tavolinë

Deputetit socialist, Vullnet Sinaj duket se nuk i interesojnë vendimet e qeverisë, pasi ka darkuar në një lokal me grupin polifonik “Çipini”, pa respektuar...

Sektori i vizave dhe pashaportave/ Ambasada gjermane në Tiranë jep njoftimin

Ambasada Gjermane në Tiranë, informoi qytetarët se prej kësaj të hëne sektori i vizave dhe pasaportave është hapur sërish me kapacitet të kufizuar. Ndërkohë, shpërndarja...

Klop ”merr frymë lirisht”, Salah shërohet nga koronavirusi

Mohamed Salah shërohet totalisht nga koronavirusi. Sulmuesi i Liverpulit i cili rezultoi pozitiv në grumbullimin e kombëtares së Egjiptit nuk luajti asnjë sfidë me kombëtaren...

Familjet shqiptare, ndër më të pamundurat në rajon për të paguar borxhet

Familjet borxhlie në Rumani dhe Shqipëri harxhojnë gati 1 të katërtën e të ardhurave mujore për të shlyer këstet e borxhit. Për këtë arsye janë...

Rekord viktimash nga Covid-19 në vend, spitalet të tejmbushur

Shqipëria regjistron sërish shifra të larta sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se...