E premte, 23 Korrik, 2021
19.5 C
Tirana

Detajet/ Grabitet gjatë natës një supermarket në Peqin

Gjatë orëve të vona të mbrëmjes së djeshme ka rënë pre e grabitjes një supermarket në Peqin, në pronësi të shtetasit A. Spahiu.

Të paktën dy persona me anë të kërcënimit kanë hyrë brenda në supermarket, dhe kanë marrë xhiron ditore të këtij biznesi, afërsisht 60 mijë lekë.

Raportohet se uniformat blu kanë sekuestruar kamerat e sigurisë së biznesit të grabitur, por edhe bizneseve të tjera përreth, për të bërë të mundur identifikimin e autorëve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Video/ Shqiptari në Greqi ishte arratisur nga burgu, kapet duke vjedhur bankën

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...