E enjte, 2 Korrik, 2020
33 C
Tirana

Etiketa

bilanc

Përfshihet nga një valë e dytë e koronavirusit? Çfarë po ndodh me Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut duket se po përjeton një valë të dytë të koronavirusit, pasi që prej fillimit të qershorit numri i rasteve të reja...

COVID-19 në Itali/ Bilanci i viktimave në 24 orët e fundit

Në 24 orët e fundit, 194 persona kanë ndërruar jetë në Itali si pasojë e koronavirusit. Autoritetet përkatëse raportojnë se numri i viktimave është në...

Koronavirusi në Itali/ Bilanci i viktimave në 24 orët e fundit

433 persona kanë ndërruar jetë në Itali në 24 orët e fundit, si pasojë e koronavirusit. Autoritetet zyrtare raportojnë se në total numri i viktimave...

Koronavirusi në Itali/ Bilanci i viktimave në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, 610 persona kanë ndërruar jetë në Itali si pasojë e koronavirusit, ndërkohë dje u raportuan 542. Një rritje ka pësuar...

Koronavirusi në Itali/ Del bilanci i viktimave për 24 orët e fundit

Italia vijon që të jetë e “gjunjëzuar” nga koronavirusi. Së fundmi ka dalë bilanci i viktimave për 24 orët e fundit. Autoritetet përkatëse njoftojnë se gjatë...

Kush fiton nga Mini-Shengeni/ Shqipëria bilanc tregtar pozitiv vetëm me Kosovën

Teksa tre shtete të Ballkanit, Shqipëria, Maqedonia dhe Serbia po shkojnë drejt krijimit të një Mini-Shengeni ballkanik, vendi ynë në fakt ka lidhje më...

Tërmeti/ Voda bën bilancin: Ja sa banesa janë inspektuar deri më tani

Zv.ministrja e Brendshme, Rovena Voda, ka përditësuar të dhënat në lidhje me bilancin e godinave të dëmtuara pas tërmetit të 26 nëntorit. Përmes një deklarate...

Xhaçka bën bilancin: 324 vatra zjarri në mbarë Shqipërinë

Së fundmi Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka reaguar përmes një postimi në rrjetin social Facebook lidhur me zjarret në vend. “Pavarësisht punës së jashtëzakonshme...

Bilanc tragjik/ Shkon në 290 numri i viktimave në Sri Lanka, 24 të arrestuar

Viktimat e sulmit terrorist që tronditi Sri Lanka-n mëngjesin e Pashkëve ka arritur në 290, ndërkohë mediat ndërkombëtare raportojnë se kanë mbetur të plagosur...

Reagojnë ‘Tifozat Kuq e Zi’: Panucci arrogant, ka bilanc të zi

Kombëtarja shqiptare e mbylli e fundit në grup, me vetëm 3 pikë, kompeticionin më të ri të futbollit, Ligën e Kombeve. Një bilanc i...

Të fundit

Të shtëna në ajër pas një konflikti të çastit, policia në kërkim të autorit

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar pasditen e sotme në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 13, teksa pranë një...

Gjysmëfinalja e Kupës së Shqipërisë, formacionet zyrtare të Bylis-Tirana

Sot në orën 17:45, starton gjysmëfinalja e parë e Kupës së Shqipërisë mes Bylisit dhe Tiranës, që do të luhet në Ballsh. Dy trajnerët, Dovedan...

SPAK kërkon sekuestrimin e pasurisë së Emiljano Shullazit

Prokuroria e Posaçme e SPAK i ka dërguar gjykatës dosjen ku kërkon sekuestron e disa prej pasurive të Emiljano Shullazit. Konkretisht disa nga pasuritë që...

Të shtëna me armë në Durrës, dalin detajet e para

Qyteti bredetar i Durrësit është tronditur nga të shtënat me armë zjarri. Burimet paraprake, ende jo zyrtare, bëjnë me dije se të shtënat me armë...

A do të mbahet sivjet Festivali i Këngës në RTSH? Ja çfarë vendimi është marrë

Ndonëse situata në vendin tonë është mjaft e rëndë nga koronavirusi, është marrë vendimi që Festivali i Këngës në RTSH të mbahet. Një ditë...