E martë, 7 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

Etiketa

Betimi

Rikthehen protestat në Minsk, shkak betimi i fshehtë i Lukashenkos

Betimi i fshehtë i Aleksandër Lukashenkos si President i Bjellorusisë ka rikthyer protestat masivë në vend. Mijëra qytetarë dolën në rrugët e Minskut për të...

“Shqipëria ka një shans të ri”/ SPAK nis punën, mesazh i PD-së për prokurorët

PD ka përshëndetur ngritjen e SPAK, pas betimit të 8 prokurorëve të kësaj strukture ditën e sotme para Presidentit. Në mesazhin e selisë blu thuhet...

FOTO/ Betohen tek Presidenti 8 prokurorët e SPAK

Pas ekzekutimit të himnit kombëtar dhe leximit të vendimeve të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, 8 prokurorët e SPAK bënë betimin e tyre para...

“8 prokurorët e SPAK gati për të filluar punë”, Soreca: Moment i rëndësishëm

Pas betimit të 8 prokurorëve të SPAK para presidentit Ilir Meta, ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka përshëndetur ngritjen e Strukturës së...

“Mirë që s’ka shkuar në gjendje civile”, Mustafaraj komenton veprimin e Vorpsit

Analisti Besnik Mustafaj ka komentuar vendimin e gjyqtares së Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsi, e cila i bëri betimet e saj tek një notere. I ftuar...

Nora Malaj: Vorpsi po përdoret si kamikaze “Në emër të Partisë”

Ish-zv.ministrja e Arsimit, Nora Malaj, ka folur rreth situatës së krijuar me Gjykatën Kushtetuese, teksa shprehet se askush nuk e kishte menduar se do...

Arta Vorpsi sfidon Metën, betohet tek noterja

Teksa ngritja e Gjykatës Kushtetuese ka futur sërish në përplasje institucionet e shtetit, Arta Vorpsi ka bërë lëvizjen e radhës. Ajo ka bërë betimin si...

Rrotacioni në Kamëz, sot pritet të bëhet betimi i kryetarit Rakip Suli

Rakip Suli pritet që gjatë ditës së sotme, të bëjë betimin e tij si kryetari i ri i Bashkisë së Kamzës. Prefektja e Tiranës, Suzana...

Kryebashkiaku i ri i Dropullit betohet me himnin grek dhe atë shqiptar

Në mesditën e sotme u konstituua edhe Këshilli Bashkiak i Dropullit, duke shënuar përfundimin e këtij procesi për qarkun e Gjirokastrës. Kryetari Dhimitraq Toli dhe...

Veliaj batuta me Ramën dhe kryetarin e ri të Këshillit Bashkiak: Kemi 2 katundarë, na sjellin lajme nga fshati

Erion Veliaj e ka shoqëruar me batuta ceremoninë e betimit si kryebashkiak në mandatin e tij të dytë në Tiranë. Toni Gogu, kryetari i...

Të fundit

Informaliteti, pse i shkon kaq shumë Shqipërisë

Nga: Ben Andoni Një nga aksionet më të arrira të qeverisë Rama në fillimet e saj ishte ai që lidhej me luftën ndaj informalitetit. Masat...

Po frynte qirinjtë e ditëlindjes, flakët i djegin fytyrën (VIDEO)

Ky është momenti tronditës kur flokët e një gruaje u dogjën nga flakët, teksa shuante qirinjtë në tortën e saj të ditëlindjes. Nëna e...

Vrau gruan e kunatën, Apeli konfirmon dënimin e përjetshëm për 36-vjeçarin

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në fuqi dënimin “burgim i përjetshëm” për Gazmend Musta. Ky i fundit në 2 janar të vitit 2019,...

Vala e pestë e pandemisë, Franca mbyll klubet e natës para Krishtlindjeve

Franca do të mbyllë klubet e natës përpara Krishtlindjeve, dhe do të shtrëngojë masat e distancimit shoqëror në përgjigje të variantit të ri Omicron...

Miliona njerëz ranë në varfëri gjatë pandemisë, pasuria e miliarderëve u rrit

Pandemia e koronavirusit ka përkeqësuar hendekun masiv financiar midis të pasurve dhe të varfërve në mbarë botën. Kjo bëhet me dije nga një raport...