E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

benzine]

Gjirokastër/Burri lyen me benzinë bashkëshorten dhe i vë flakën

Një 72-vjeçar, për motive të dobëta ka djegur me lëndë djegëse (benzinë) bashkëshorten e tij, e cila ndodhet në Spitalin Rajonal Gjirokastër, jashtë rrezikut...

U vetëdogj me benzinë, çfarë ndodhi me 30-vjeçaren

Një 30-vjeçare ka tentuar që ti jepte fund jetës duke u vetëdjegur me benzinë. Kjo ngjarje është shënuar në Pogradec Sipas të dhënave paraprake, e...

Tentoi vetëvrasje gjatë faljes së Bajramit, 40-vjeçari me probleme mendore

Një incident i rëndë u shënua në orët e para të mëngjesit të sotëm në kryeqytet, ku gjatë ceremonisë së faljes së Namazit të...

Paqe ka kur nuk i hidhet benzinë zjarrit politik

Nga Skënder Minxhozi Ilir Meta ka bërë një konstatim të drejtë në orët e fundit. Ka vërejtur se tek ne, përkundër Maqedonisë së Veriut, ka...

Trump vijon që t’i hedhë “benzinë zjarrit”/ Ja provokimi i tij i radhës

Presidenti amerikan Donald Trump para pak ditësh deklaroi publikisht se nuk është gabim që koronavirusi të quhet “virusi kinez” pasi sipas tij faktet tregojnë...

U shpërthen bidoni me benzinë teksa ndiznin sobën, tre të plagosur

Tre persona kanë mbetur të plagosur në një lokal, si pasojë e shpërthimit të sobës të cilën e kanë ndezur me benzinë. Burimet zyrtare...

I vuri flakën të dashurit në gjumë, 25-vjeçarja dënohet me 60 vite burg

Një 25-vjeçare nga Amerika është dënuar me 60 vite burg, pasi i vuri flakën të dashurit të saj, gjatë kohës që ai ishte në...

EMRI/ Kush është i riu që i hodhi shishe me benzinë Kryeministrisë, si u përgjigj në polici

Ky që shihni në foto është Nazmi Caka i cili dy vjet më parë hyri në bankë, por nuk vodhi asgjë. Në kohën kur u...

“Benzinë që i hidhet zjarrit”, ç’paralajmëron Manjani për ndryshimet në Kodin Penal

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan se çdo ndërhyrje në Kodin Zgjedhor, Penal apo në Kushtetutë, do të zyrtarizonte monizmin si realitet politik sundues. Duke...

Pak ditë pas zjarrit në Notre Dame, kapet mat një person me benzinë në katedrale

Një burrë është arrestuar pasi hyri në katedralen e Shën Patrikut në New York, teksa mbante në duar bidona me benzinë. Personi që ka...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...