E enjte, 1 Tetor, 2020
12 C
Tirana

Etiketa

banorëve

“Njihet si ‘Amazona’ e Laknasit”/ Rexhep Uka i bashkohet protestës kundër ndërtimit të thertores

Prej muajsh tashmë vijojnë protestat nga banorët e fshatit Laknas të Bashkisë Kamëz, ku planifikohet që të ngrihet një thertore. Banorët e fshatit thonë se...

“Zbrit poshtë”/ Rama thirrje banores në Fushë-Krujë: Bëni plaçkat gati

Pas inspektimeve në Laç, kryeministri Edi Rama shkoi edhe në Fushë-Krujë ku shikoi nga afër dëmtimet që kishin pësuar disa pallate nga tërmeti i...

Basha tek protesta në ‘Astir’: Rama po keqpërdor policinë kundër banorëve

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte sonte i pranishëm në protestën e banor%ve te “Unaza e Re’. Kryedemokrati para banorë tha se kjo...

Teliti demaskon reformën territoriale: Banorëve të fshatrave nuk i ofrohet asnjë shërbim

Këshilltari për ekonominë pranë grupit të PD-së, Dorian Teliti thotë se reforma territoriale është e dështuar, pasi nuk ka përmbushur dy nga parimet e...

Dokumenti/Rama firmosi helmimin e banorëve të Verrisë

Ndërtimi i Impiantit të Trajtimit të Mbetjeve në Fier ka shkaktuar protesta të shumta nga banorët e zonës, ndërsa  është raportuar se policia ka...

Video/ Rritet numri i banorëve në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

Numri i banorëve në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës pritet të rritet. Një ekuipazh prej tre anëtarësh po udhëton drejt laboratorit hapësinor në anijen e...

Video/Panik mes banorëve në Fushë-Krujë, si u shpëtua foshnja 5-muajshe

Vendin është tërësish nën pushtetin e ujit. Situata alarmante si pasojë e përmbytjeve nga reshjete e pandërprera të shiut është krijuar në disa zona,...

HEC-et në Valbonë do ndërtohen/Gjykata rrëzon padinë e banorëve

Gjykata Administrative ka rrëzuar padinë e banorëve për të anuluar ndërtimin e HEC-eve në Valbonë. Gjykata e ka cilësuar të ligjshëm ndërtimin e HEC-eve...

Të fundit

Tajvan, prodhohet roboti që kryen 2 mijë teste virusi në ditë

Një kompani bioteknologjike në Tajvan ka prodhuar një robot, që ka aftësinë të kryejë brenda një dite më shumë se 2 mijë teste të...

Agron Duka: Rama nuk do t’ia dijë për rregulla loje

Kreu i PAA Agron Duka tha sot në emisionin Arena se kryeministri Rama si politikan nuk do t’ia dijë për rregulla loje, kur ka interes...

Britani e Madhe, doktorët me kostum fluturues për emergjencat shëndetësore

Skuadrat e urgjencave shëndetësore dhe inxhinierët në Britaninë e Madhe thanë të martën se kishin testuar me sukses kostumin e parë fluturues në botë...

Tremujori i dytë, ekonomia në Shqipëri bie me 10%

Në Shqipëri, Prodhimi i Brendshëm Bruto shënoi një rënie të fortë, duke u tkurrur me 10.29 përqind në tremujorin e dytë të vitit, si...

Nuk ndalet Inter, 9 gola në 2 ndeshje

Inter ka shpartualluar në ndeshjen e dytë Beneventon dhe ka fituar 2-5 në transfertë ndaj Beneventos dhe bashkë me sfidën ndaj Fiorentinës ka shënuar...