E enjte, 21 Tetor, 2021
20.5 C
Tirana

Etiketa

ballkani i hapur

“Ballkani i Hapur” sjell të vërtetat që harruam

Nga: Klevis Balliu "Ballkani i Hapur”, nuk bëhet fjalë për Ballkanin, por për 3 shtete në rajon … Popullsia e Ballkanit është 60 milionë banorë, ndërkohë...

Koçi: Albin Kurti s’e shpëton dot Berishën, aleanca kundër SHBA bie erë të keqe

Pas kryeministrit Edi Rama, një reagim është përcjellë edhe nga deputeti i zgjedhur i PS-së, Petro Koçi për "Ballkanin e Hapur". Me anë të...

“Ballkani i hapur”/ Lubonja: Serbia fuqizohet, Shqipëria dobësohet

Analisti i njohur, Fatos Lubonja e shikon më të avantazhuar Serbinë në krahasim me Shqipërinë, në lidhje me nismën ''Ballkani i Hapur'', kur prej...

Të fundit

Dy fitore që çojnë në humbje

Nga: Blendi Kajsiu Që fitorja e fushatës Berisha është humbje e madhe për PD-në, kjo tashmë është e qartë edhe për vetë doktorin. Ai e...

Si mund ta ndryshojnë politikën në Evropë zbulimet e “Pandora Papers”

Nga: Chris Raggett “European Council on Foreign Relations” Fshehtësia e financave nuk është më si dikur. Publikimi më 3 tetor i “Pandora Papers”, i rreth 12...

Donald Trump lançon rrjetin e tij social, ja si do të quhet aplikacioni

Pasi u përjashtua nga platformat sociale si Facebook dhe Twitter, Trump ka bërë përpjekje për krijimin e një media sociale rivale. Ish-presidenti amerikan Donald...

Super-operacion i shërbimit sekret, në pranga 15 agjentë të Mossad-it

15 persona janë arrestuar në Turqi, pasi autoritetet i akuzojnë si agjentë të shërbimit sekret izraelit, Mossad. Si rezultat i operacionit të kryer në...

Progres-Raporti 2021 konfirmon 15 parakushtet e paplotësuara

Nga: Bujar Leskaj Komisioni Europian publikoi ditën e djeshme Progres-Raportin për Shqipërinë. Të 136 faqet e këtij raporti përbëjnë provën e shkruar se qeverisja...