E diel, 22 Maj, 2022
12.5 C
Tirana

Etiketa

ballkani hapur

Doruntina në bulevardin e vdekur

Nga: Frrok Çupi Pendesa e fundit e Kostandinit: Pse nuk e kishte shpallur Doruntinën ‘dëshmore’ të atdheut, por e la veç me një varr. 30 vjet,...

Shqipëria fton Athinën në nismën e “Ballkanit të Hapur”

Garancia se nisma “Ballkani i Hapur” nuk synon të ringjallë Jugosllavinë, e dha kryeministri shqiptar Edi Rama në ceremoninë e nënshkrimit të saj, ndërsa...

BE mbështet “Ballkanin e Hapur”/Varhelyi thirrje Kosovës, Malit të Zi e Bosnjës

BE mbështet nismën “Ballkani i Hapur”. Në tryezën e “Ballkanit të Hapur” në Tiranë u firmosën pesë marrëveshje ndërmjet kryeministrit Edi Rama, presidentit të...

Përse Kosova kundërshton “Ballkanin e Hapur”?

Në Tiranë të Shqipërisë të martën, 21 dhjetor, takohen liderët e nismës për bashkëpunim rajonal “Ballkani i Hapur”, të cilët pritet të nënshkruajnë disa...

Të fundit

Avokatja e Johnny Depp bëhet personazh në internet

Miliona shikues anembanë globit po ndjekin betejën ligjore midis Johnny Depp dhe Amber Heard, dhe ndërsa drama shpaloset, një yll i ri ka dalë...

Lija e majmunit: Koha për t’u shqetësuar apo për ta injoruar?

Deri më tani, lija e majmunëve ishte mjaft e parashikueshme. Shtëpia natyrore e virusit janë kafshët e egra, të cilat në fakt mendohet se...

Anthony Albanese fiton zgjedhjet, zgjidhet kryeministri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministri i parë i vendit, nga një prejardhje jo anglo-keltike. Një nga politikanët më jetëgjatë të Australisë, ai thotë se...

A u dekonspirua operacioni i SPAK? Gledis Nano paralajmëron goditjet e radhës

Drejtori i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, ka konfirmuar se operacioni i SPAK është ende në proces. Teksa është pyetur nëse operacioni "Plumbi i...

Rusia ndalon furnizimin me gaz në Finlandë

Rusia ka konfirmuar mëngjesin e sotëm se ka ndaluar furnizimin me gaz për Finlandën, përshkallëzimi i fundit i një mosmarrëveshjeje për pagesat e energjisë...