E diel, 17 Tetor, 2021
12.5 C
Tirana

Etiketa

Austri

Doni të udhëtoni drejt Austrisë? Ministria e Jashtme rikujton masat

Austria rikujton qytetarët, lidhur me rregullat ndaj pandemisë, për ata që duan të udhëtojnë drejt shtetit të tyre. Ministria për Evropën dhe Punët e...

Gjesti heroik/ Fqinji shpëton çiftin turk nga përmbytjet në Austri (Video)

Austria është një nga vendet e Evropës Perëndimore, e cila është prekur më së shumti nga përmbytjet. Në rrjetet sociale, po qarkullon një video,...

Dita e fundit e shkollës, 17 të plagosur në Austri pasi treni ra në lumë

Në ditën e fundit të shkollës para pushimeve, një tren që mbante dhjetra fëmijë dhe adoleshentë në bord doli nga shinat dhe ra në...

Nuk ka fitues/ Italia dhe Austria vendosin kualifikimin në kohën shtesë

Përfundon ndeshja e 1/8 në “EURO 2020”. Italia dhe janë ndarë në paqe, pasi nuk kanë shkuar më shumë se barazimi 0-0. “Axurrët” i shkuan...

Italia e pafat, shtylla i mohon eurogolin Imobiles (Video)

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes së 1/8 në “EURO 2020”. Italia dhe Austria i kanë mbyllur këto 45 minuta në barazim pa gola. “Axurrët”...

Itali-Austri/ Axurrët në kërkim të fitores, austriakët tentojnë surprizën

Ndeshja e dytë e fazës së 1/8-ave të kampionatit europian ''Euro 2020'', do të zhvillohet mbrëmjen e sotme në orën 21:00, midis Italisë dhe...

”Euro 2020”/ Austria përballet me Italinë në 1/8, Holanda pret rivalin

Përfundojnë dy ndeshjet e grupit C. Holanda ka shkatërruar Maqedoninë e Veriut, duke triumfuar në shifrat e pastra, 3-0 dhe ka arritur të marrë...

Shau Alioskin nga nëna, UEFA dënon Marko Arnautoviçin me një ndeshje

Marko Arnautovic, ka marrë dënim nga UEFA pas fjalëve dhe gjesteve të bëra në ndeshjen kundër Maqedonisë së Veriut. Sulmuesi ofendoi shqiptarin Ezgjan Alioski....

Euro 2020/ Austri- Maqedoni e Veriut, 18:00. Ja shqiptarët që priten në fushë

Europiani më në fund erdhi edhe për Maqedoninë e Veriut, pasi ata marrin pjesë për herë të parë në një turne të këtyre përmasave. Ndeshja...

Nuk ndodh vetëm në Shqipëri, në Austri po vr*ten gra/vajza në masë alarmante

Vienë Një grua 35-vjeçare ishte duke punuar në një dyqan ‘Tobacco’ në Vienë kur sipas autoriteteve ish i dashuri i saj e spërkati me benzinë...

Të fundit

Mbështetësve të Lulzim Bashës tani po u del “droga”

Nga: Alfred Peza Lehtësia e papërballueshme me të cilën Lulzim Basha u artikuloi vendimin për largimin e Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD, pas...

Itali/Vodhi brioshët, të nesërmen i paguan. Pronari i lokalit i ofron një punë

Ai vjedh brioshët në lokal, pastaj të nesërmen kërkon falje dhe paguan. Një histori dëshpërimi, por edhe mbi të gjitha dinjiteti dhe solidariteti që...

Kolumbia sterilizon hipopotamët e “Mbretit të kokainës”

Një grup hipopotamësh - një trashëgimi e padëshiruar pas vdekjes së mbretit famëkeq të drogës kolumbiane Pablo Escobar - po sterilizohen. Escobar, i cili u...

Rusia në gjendje emergjence nga infektimet, një mijë të vdekur në një ditë

Rusia të shtunën regjistroi 1.000 vdekje në një ditë të vetme për herë të parë, që kur filloi pandemia. 222.000 vdekjeve nga Covid është...

Misioni Lucy i NASA-s do të kërkojë ‘fosilet’ e Sistemit Diellor

Një anije kozmike është nisur nga Kepi Canaveral me një mision për të zbuluar "fosilet" e Sistemit Diellor. Sonda Lucy do të shkojë në...