E diel, 28 Nëntor, 2021
12.5 C
Tirana

Itali-Austri/ Axurrët në kërkim të fitores, austriakët tentojnë surprizën

Ndeshja e dytë e fazës së 1/8-ave të kampionatit europian ”Euro 2020”, do të zhvillohet mbrëmjen e sotme në orën 21:00, midis Italisë dhe Austrisë.

Në këtë përballje, italianët vijnë më të favorizuar, pas 3 ndeshjeve fantastike të zhvilluara në grupin A, ku arriti 3 fitore, me 7 gola të shënuar dhe zero të pësuar.

Ndërkohë, Austria kaloi me vështirësi grupin C, por Alaba me shokë do të tentojnë të surprizojnë axurrët, për të marrë kualifikimin.

Nuk ka surpriza te formacionet e të dyja skuadrave, ku teknikët u kanë besuar 11 lojtarëve të tyre më të mirë.

Formacionet zyrtare

Italia (4-3-3): Donnarumma; Di Lorenzo, Bonucci, Acerbi, Spinazzola; Barella, Jorginho, Verratti; Berardi, Immobile, Insigne.

Austria (4-2-3-1): Bachmann; Laoner, Dragovic, Hinteregger, Alaba; Schlager, Laimer; Baumgartner, Grillitsch, Sabitzer; Arnautovic.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...